SORGULANMASI GEREKEN POLATLI’MIZIN SU ALTYAPISI BAKIMININ ON YILLARDIR NEDEN İHMAL EDİLDİĞİDİR

Bu haber 12 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimarları ile ihalesi gerçekleşen ve 29 Ekim’de çalışmalara başlanılan Polatlı Suyu ile ilgili olarak CHP Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı taraf tarafından açıklama geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, hali hazırda devam eden şehir içi su iletim altyapısı ile ilgili çalışmalar konusunda, çalışmaların amacının toplumsal sağlık olduğunu vurgulayarak özellikle Polatlı Esnafından anlayış beklediklerini belirtti. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı açıklamasında, şehir içi su iletim hattındaki altyapı çalışmalarının Polatlı’nın toplumsal sağlığı, gelişmişlik düzeyi, sağlıklı su kullanma hakkının temini amaçlarını öncelediğini belirterek özellikle sosyal medyada paylaşılan haksız eleştirilere cevap verdi.

YÜZÜKBAŞI İSALE HATTI ÇALIŞMALARI İLE BAŞLANILDI

Avcı, ‘’ On yıllardır ihmal edilen Polatlı’mızın su sorununa, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızın iradesi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin kararı ile kesin bir çözüm sağlanılması noktasında önce Yüzükbaşı İsale Hattı çalışmaları ile başlanılmıştır. Çalışmalar esnasında, on yıllardır süregelen ihmalin sonucu çürümüş boruların görüntülerini hatırlayınız. Şehir içindeki iletim hattı çalışmalarında da benzer görüntülere rastlanmaktadır. Sorgulanması gereken on yıllardır Polatlı’mızın su altyapısının bakımının neden ihmal edildiği olmalıdır. Polatlı’dan yana bir karar alınmış ve uygulanmaya başlamıştır. ASKİ Genel Müdürlüğü ve ASKİ Polatlı Müdürlüğü ekipleri planlı ve insanüstü bir gayretle çalışmalarına devam etmektedir. Caddelerimizde gerçekleşen çalışmalar esnasında esnaflarımızı ziyaret ederek fikirlerini alıyor ve çalışmaların gerekliliğini esnaflarımızla paylaşıyoruz. ‘’dedi.

POLATLI’NIN GEREDE SUYU ÖNÜMÜZDEKİ YILIN EN ÖNEMLİ KONULARINDAN OLACAKTIR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı açıklamasında, ‘’ Esnaflarımızın yapıcı ve olumlu eleştirilerini dikkate almaktayız. Fakat özellikle sosyal medyada ilçemizin su sorununu kesin olarak çözmeye yönelik çalışmaların önemine tezat paylaşımları maksatlı bulduğumu ifade etmek istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı olarak altyapı bakım çalışmalarını yerinde takip ediyoruz. Bakım çalışmalarının Polatlı’mızın sağlıklı su ile buluşması amacının bilincinde olan yurttaşlarımızın destekleri için teşekkür ediyorum. Polatlı’mızın geleceğine yönelik bu gayretin sonunda su sorununa kesin çözüm sağlanacağının bilinmesini temenni ediyorum. Şehir içi iletim hattı çalışmaları devam ederken, Polatlı’nın Gerede suyu ile buluşması süreci de önümüzdeki yılın en önemli konularından olacaktır. Milletvekillerimiz Gökpınar Barajı ile ilgili konuda TBMM’ ne verdikleri soru önergeleri ile bu konunun da takipçisi olmaktadır. Polatlı’mızın Yüzükbaşı isale hattı ve şehir içi su iletim hatlarında on yıllardır bakım ve yenileme adına hiçbir şey yapılmamışken bu çalışmaları başlatmak Polatlı’ya duyulan sorumluluktur. Bu sorumluluğun ifâsıdır. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş, ASKİ Genel Müdürümüz sayın Erdoğan Öztürk ve ASKİ Polatlı Bölge Müdürlüğü ekiplerine ve duyarlı Polatlı’lı hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.