SONA DOĞRU!

Bu haber 19 Ekim 2021 saat 9:41 'de eklendi.

Polatlı Belediyesi’nin şehre prestij katacak projelerinden biri olan yeni hizmet binası çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Eski terminal binasının bulunduğu bölgede inşa edilen yeni hizmet binasında çalışmalar hızla ilerliyor. Selçuklu Mimarisi ile tasarlanan yeni hizmet binası 18 bin 500 m2’lik kapalı alanı, tasarımı ile Polatlı Belediyesi’nin şehre değer katacak en büyük projeleri arasında yer alıyor. Akıllı ve kullanışlı bina tasarımına uygun inşa edilen Polatlı Belediyesi yeni hizmet binası ilçenin merkezinde yer alması sebebiyle her bölgeye eşit mesafede ve günlük yüzlerce aracın geçtiği e90 karayolu üzerinde yer alması sebebiyle şehrin ilk izlenimi açısından da değerli bir proje.

ŞEHRİN TRAFİĞİ VE MERKEZİ DEĞİŞİYOR

Polatlı’nın en temel şehir problemlerinin arasında yer alan trafik ve tek çarşı merkezi odaklı olan Polatlı, Polatlı Belediyesi’nin yeni hizmet binasının bitmesiyle birlikte şehrin yoğun trafik akışı da epeyce hafifleyecek. Aynı zamanda tek çarşı merkezi üzerinde ve belirli ana alter caddeler üzerindeki yoğunlukta yeni belediye binasının şehrin tam göbeğinde olmasıyla yoğunluğun tek bir yerde toplanmasının önüne geçmiş olacak. Buda beraberinde trafik yoğunluğunun hafiflemesi anlamına geliyor. Şehrin yayılımı açısından uzun yıllardır konuşulan ancak net bir adımın atılmadığı tek çarşı merkezi yoğunluğu da binanın tamamlanmasının ardından sona ermiş olacak. Bu bakımdan bile değerlendirildiğinde yeni belediye binası sadece Polatlı Belediyesi’nin daha çağdaş bir binada hizmet vermesi değil, şehrin en önemli birkaç sorununu da çözümü olacak.

ÇARŞI TRAFİĞİ HAFİFLEYECEK

Mevcut belediye binasının gerek konumu gerekte kullanışsız olmasından dolayı hem trafiğe hemde vatandaşın işlerinin uzamasına neden oluyor. Polatlı Belediyesi’nin yeni hizmet binası tamamlanmasının ardından artan araç, nüfus sayısından ve tek çarşı merkezi odaklı olmasından dolayı Polatlı’nın en temel problemlerinden biri olan trafik akışını da hafifletmiş olacak. İkinci bir kent merkezi oluşturacak olan dev proje, şehir merkezinin trafik yükünü rahatlatarak Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı ismine yakışır bir Belediye Binası olacak. Ayrıca yüzlerce araçlık otoparkı ve yeşil alanları ile bulunduğu lokasyona ve çevresine nefes aldıracak.

HEM MODERN HEM KLASİK MİMARİ

Polatlı Belediyesi’nin yeni hizmet binası, Selçuklu mimarisinin en görkemli örneklerinden biri olarak modern mimariyi de bünyesinde barındırarak şık bir senteze sahip olacak. Tüm belediye birimlerinin aynı binada olması sebebiyle vatandaşın da yönetiminde hizmet edebilme kabiliyetinin artacağı binada, tamamen akıllı sistemler kullanılarak çevre dostu bir teknolojiyle donatılacak. Başkan Yıldızkaya’nın “Şehrin en prestejli ve görkemli yapısı” olacak Polatlı Belediyesi’nin yeni hizmet binası, 18 bin 500 m2’lik kapalı alanıyla da şehrin şu ana kadar yaptığı en büyük binalardan bir tanesi olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.