İçişleri Bakanlığı'nın seçim için TSK zırhlı araç ve personelinin hazır bulundurulması istediği iddia edilmişti.Milli Savunma Bakanlığı(MSB) ise iddiaları yalanladı.

MSB'den yalanlama

Hurdalık değil! Bu eşyaların nerede bulunduğuna inanamayacaksınız Hurdalık değil! Bu eşyaların nerede bulunduğuna inanamayacaksınız

MSB resmi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada,"Son zamanlarda çeşitli mecralarda Türk Silahlı Kuvvetleri ve Komuta Kademesini siyasi emellerine alet etmek isteyenler tarafından yapılan manipülatif ve gerçek dışı haber ve yorumlara rastlanmaktadır.Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve komutanlarının seçimle ilişkilendirilmesi, güncel politik tartışmaların içine çekilmeye çalışılması; ülkemizin birlik, bütünlük ve güvenliği ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakâr personelinin en hafif tabiriyle emeğine saygısızlıktır.     Asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla kendisine verilen her türlü görevi büyük bir başarıyla yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik söylemlerden uzak durulması, günlük polemiklerin dışında tutulması asil milletimizin yüksek menfaatleri gereğidir.Türk Silahlı Kuvvetleri; Komuta Kademesi ve personeli bir bütün olarak, yurt içinde ve sınır ötesinde ülkemizin ve milletimizin hak ve menfaatlerini korumak için karada, denizde ve havada, her türlü arazi ve iklim koşullarında faaliyetlerini azim ve kararlılıkla sürdürmektedir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur."İfadeleri kullanılarak iddialar yalanlandı.