Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs'taki ikinci turu için Sinan Oğan ve dağılan ATA İttifakı liderlerinden gelen açıklamalar son günlerin en çok konuşulan gündem başlıkları arasında. Sinan Oğan ikinci tura ilişkin merakla beklenen destek kararını açıklamak üzere kameralar karşısına geçti.

Saat 17.00'da kameralar karşısına geçen Sinan Oğan ikinci turda hangi cumhurbaşkanı adayını destekleyeceğini açıkladı.

Sinan Oğan hangi adayı destekleyeceğini şu şekilde duyurdu;

"14 Mayıs'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri öngördüğümüz üzere 2. tura kaldı. ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak 5,2 oranında oy alarak seçimlerin 2. turu üzerinde etkili bir noktaya ulaştık.Tehditler aldık, saldırılara uğradık, istedikleri şekilde davranmadığımız için hakkımızda yalan haber çıkardılar, kirli pazarlıkların parçası gibi gösterdiler, sosyal medya lincine uğradık. Ama yılmadık, yıkılmadık.Yaklaşık 3 yıl önce eğer bir Türk milliyetçisi adayı olmazsa Türk milliyetçilerini yalnız bırakmayacağız dedik ve yola çıktık. Böyle bir aday çıkarsa biz çekileceğiz dedik. Ancak aday çıkmadı, biz çalışmalarımıza hız verdik. Sürecin sonlarına doğru ATA İttifakı kuruldu. 11 Mart'ta ittifakın adayı ilan edildim.Maalesef ki birçok kesim bizim son 1 ayda çıkıp 5.2 oy almamızı şaşırarak izliyor, daha doğrusu öyle zannediyor. Bilmedikleri, görmezden geldikleri durum şuydu: Biz bu çalışmayı 3 yıldır sürdürüyorduk, dip dalgayı 3 yılda hazırladık.Normal şartlarda almayı beklediğimiz yaklaşık yüzde 9-16 bandında bir orandı. Seçimin son düzlüğünde sayın Muharrem İnce'ye yönelik başlatılan aşağılık linç kültürünün hedefine ulaşmasıyla bu defa son 3 günde bize dönük başlatılan yargısız infaz çalışması seçmenlerimizin ürkmesine neden olmuştur.

HÜDA PAR Genel Başkanı, ‘milletvekili yemini’ tartışmalarına son noktayı koydu HÜDA PAR Genel Başkanı, ‘milletvekili yemini’ tartışmalarına son noktayı koydu

Basın toplantısında kameralar karşısına geçen Sinan Oğan açıklamasının ardından ikinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini duyurdu.