İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliği, S.T.'nin ihbarı üzerine harekete geçti. Polisin titiz çalışması sonucunda, dolandırıcılık girişimiyle ilişkilendirilen Ü.S. ve Ö.D. isimli iki şüpheli tespit edildi ve yakalandı.

500 bin TL'nin izi, banka hesabına erişim sağlayarak dolandırıcılık amaçlı kullanan şüphelilerin peşine düşen polis ekipleri, parayı farklı bir ilde bulunan E.S'ye aktardıklarını belirledi. Dolandırılan kişinin kimliği, polis ve asker olarak tanıtan dolandırıcılar tarafından kullanılarak gerçekleştirilen bu dolandırıcılık girişimi, emniyet güçlerinin titiz çalışmasıyla sona erdi.

Gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edilirken, mahkeme tarafından tutuklanan Ü.S. cezaevine gönderildi. Diğer şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BİK'ten reform niteliğinde kararlar! İşte haber sitelerine gelen düzenlemeler BİK'ten reform niteliğinde kararlar! İşte haber sitelerine gelen düzenlemeler

Bu olay, vatandaşların dikkatli olması gereken banka dolandırıcılığı vakalarından biri olarak dikkat çekiyor. Emniyet güçlerinin etkin müdahalesi sayesinde dolandırıcılar adalete teslim edildi ve dolandırılan paranın sahibine iadesi sağlandı.