SİYASETE GİRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM!

Bu haber 04 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, oda faaliyetleri, Polatlı Ticaret Odası OSB, Ankara Kent Konseyi çalışmaları ve birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. Sakarya, şehir ve üye menfaatine olan her konuda taşın altına elini koyacaklarını vurguladı.

OSB KISA SÜRE İÇİNDE TAM RANDIMANLI ŞEKİLDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK

Aynı zamanda Polatlı Ticaret Odası OSB Başkanı olan Sakarya, OSB’nin durumunda ve yatırımlardan bahsetti. Sakarya; “Polatlı Ticaret Odası OSB’nin ilk aşıma altyapı projesi bakanlıktan geçti ve ihalesi yapıldı. Bu yılın sonuna bitmesi hedefleniyor. Bu sürede elektrik ve telekom altyapı ihalelerini de bitirdik. İkinci aşama ihale için başvurumuzu yaptık ama henüz bir sonuç alamadık. Bunlarla beraber yatırımlarda hızlanıyor. Şehre katkı sağlayacağını ve marka kazandıracağını düşündüğümüz Polatlı soğanıyla ilgili projemiz vardı OSB’de. Bu proje ile burada güzel bir kümeleşme oluşturduk. Türkiye’deki sektör liderleri, bu işi en iyi yapanlar bu bölgede işlerini yapıyor. Soğan, patates paketleme ve kurutma gibi diğer işlemlerle ürünlerin marjinal fayda sağlaması için çalışmalar sürüyor. Ağırlık kümeleşme yatırımında ama sanayi parsellerimizde de yatırımlarda devam ediyor ama ekonominin daralmasıyla insanlar yatırımdan bir parça çekiniyor. Yeni hizmet binamızı OSB’de bitirdik. Ciddi bir ağaçlandırma çalışması yaptık. Özellikle şu günlerde ağacın kıymeti daha da bilinmeli. Kısa süre içinde OSB’miz tam randımanlı şekilde çalışmaya devam edecek.” dedi.

ŞU ANKİ EN BÜYÜK PROJEMİZ YENİ HİZMET BİNASI

Polatlı Ticaret Odası çalışmalarından bahseden Sakarya, şu an ki en büyük projelerinin yeni hizmet binası olduğunu söyledi. Sakarya; “Ben bir önceki dönemde de yönetim kurulundaydım. O zaman çalışan ağabeylerimiz o günün şartlarında en düzgün yönetim şeklini sergilemişler. Bizde o yaptıklarının üzerine koyduk. Bu bir ekip işi. Çalışacak hırslı, düzgün bir ekip kurmaya çalıştık. Kurduğumuz ekibin verimi de birkaç yıl sonra dönmeye başladı. Arkadaşlarımızın çabasıyla Polatlı Ticaret Odası hem üyelerine hem şehre vereceği katkılarla daha da ilerlemeye devam ediyor. Şu anda hem odamıza hem üyemize hem de şehrimize vizyon katacak en büyük projemiz yeni hizmet binası. Odamızın bulunduğu yerin kentsel dönüşümle yıkım kararı çıktı. 2-3 ay içinde binamız yıkılıp yeni bina yapımı için hızlı bir şekilde odamıza, Polatlı’ya yakışır bir bina yapmak için işleme başlayacağız. 1,5 yıl sürmeden binamıza taşınmış olacağız. Her yönüyle daha işlevsel ve kullanılabilir bir bina olacak. Üye ve şehir menfaatine olan her şeyde biz varız, taşın altına elimizi koyarız.” dedi.

ODA ÜYE İÇİN VARDIR

Oda üye için vardır anlayışını vizyon ve misyon edindiklerini aktaran Ulvi Sakarya; “Oda üye için vardır anlayışıyla geldik. Arkadaşlarımızla bu konular ile ilgili istişare ettik. Üye menfaati bizim menfaatimiz, üyemiz bir şey başardığında hem üyemiz hem ülkemiz hem de biz karlıyız dedik. Personel başarısını da buna bağladık. Sistem ve düzen bu şekilde oturdu. İnsanlar kazandıkça, daha çok kişi çalıştırdıkça şehir daha çok refaha kavuşacak, herkese etki edecek. Bunu vizyonumuz ve misyonumuzun içine yerleştirdik.” dedi.

ANKARA’DA TÜM BİLBOARDLAR VE METROLAR SAKARYA SAVAŞI OLACAK

Ankara Kent Konseyi Yürütme Kuruluna 2. Kez seçilen Sakarya, projelerden bahsetti. Sakarya; “Dün kent konseyi başkanımız ve belediye başkanımızla beraber toplantımız vardı. 100. Yıl ile ilgili yaptığımız programlara il kültür müdürümüz, büyükşehir kültür müdürlüğü, büyükşehir kent konseyi, Ankara ticaret odası, Ankara sanayi odası, Polatlı Ticaret Odası’nın hep beraber yaptığı projeler çok daha iyi ses getirir dedik. Bununla ilgili hem Ankara’nın hem Polatlı’nın yapabileceğini ortaya koyduk. Katkı vermek için elimden geleni sergiliyorum. Buradaki en büyük değer başkanımız Halil İbrahim Yılmaz. Bitmek bilmeyen bir Ankara sevdası var. Bu konuda en büyük destekçimiz o. İlk dönemimde ilk toplantıyı Duatepe’de yapmıştık. Bir çoğu orayı ilk defa görmüştü. Halil İbrahim Yılmaz, Sakarya Zaferine büyük önem veriyor. Sakarya Zaferinin gerektiği önemi görmesi için tanıtımlar yapılıyor. Ankara’da tüm bilboardlar, metrolar her yer Sakarya Savaşı olacak.” dedi.

GÜMRÜKLERDE İLLEGALLİK KAYBOLDU

TOBB Gümrük ve Turizm işletmelerinde yönetim kurulu sayman üyeliği görevini yürüten Sakarya, değerlendirmede bulundu. Sakarya; “İhale ve yatırımlar ile ilgilenen benim. Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun takdiriyle bu göreve geldim. TOBB ticaret peşinde değil ama bu işe gönül vermesi kara kapılarında ticareti engelleyecek bir yavaşlama vardı. Bu bir sisteme koyuldu. Türk Malı satan tırlar neredeyse 10 kat geçiş hızı var şu anda. Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ Türkiye’nin en gözde şirketlerinden biri. Türk ticaretine, tacirine, sanayicisine hizmet etmekte hem de dünya da tanıtmakta. Birçok ülkede kapı nasıl yapılırın danışmanlığını veriyoruz. Gelin bizim kapılarımızı da siz işletin diyorlar. İllegallik kayboldu, şeffaf hale geldi. Pandemi süreci ciddi anlamda ülkemizi ve şehrimizi etkiledi. Bizim işimiz siyaset değil üretip ticaret yapmak. Parayla para kazanmak bu ülkeye yapılan ihanetlerden bir tanesi. Devletimizin uçsuz bucaksız imkanları var.” dedi.

SAKARYA’DAN AŞI ÇAĞRISI

Pandemi sürecini değerlendiren Sakarya, herkesi aşı olmaya davet etti. Sakarya; “Bu tür şeyler dünyada daha öncede de yaşanmış. Bir şekilde hayat devam edcek. İnsanoğlu teknolojide bir seviyeye ulaştı. Bir şekilde bunun çözümü diperlerinde olduğu gibi bulunacak. Sonra yaşantı tekrar normale dönecek. Önemli olan bu süreci düzgün, verilen uyarılara dikkat ederek atlatmamız gerekiyor. Tüm üyelerimizi, hemşehrilermize, ülkemize aşı olmalarını istiyorum. Yoğun bakımda olan hastaların büyük çoğunluğu aşı olmayanlardan oluşuyor. Lütfen herkes randevu alarak aşı olsun. Bütün ülke ve dünya için bu önemli. Aşı olmak bu konunun temeli. Aşı olanlar hastalığı daha rahat atlatıyor.” dedi.

UNUTULMAZ BİR 100. YIL YAŞATMAK İSTİYORUZ

Sakarya Zaferi’nin 100. Yılı nedeniyle oda olarak gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahseden Sakarya; “Sakarya Zaferi odamız için çok önemli. Türkiye’de bulunan 365 oda ve borsa ile bu konuda irtibat halindeyiz. Ankara Kent konseyi olarak Türkiye’deki tüm kent konseylerine bilgi ve doküman gönderiyoruz. Bununla ilgili Polatlı Belediyemizle beraber hatıra pul bastırıyoruz. Belki 100. Yıl ile ilgili hatıra para bastırılacak. Bunun içerisinde olacağız. 100. Yıl ile ilgili çalışmalarımız çok fazla. Unutulmaz bir 100. Yıl yaşatmak istiyoruz.” dedi.

BEN KESİN VE NET OLARAK SİYASET DÜŞÜNMÜYORUM

Siyasete kesin ve net olarak girmeyi düşünmediğini açıklayan Ulvi Sakarya; “Siyasetteki arkadaşlarımız da hizmet etmek amacıyla bu işteler. Ben kesin ve net olarak siyaset düşünmüyorum. Bulunduğum yerde şehrime hizmet etmek için her şeyi yapacağım ama siyaset düşünmüyorum, yapmayacağım.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.