SIRRI ARPAÇ CHP’DEN İSTİFA ETTİ

Bu haber 03 Mart 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi’nde gündem dışı CHP Meclis Üyesi Sırrı Arpaç, Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı. Kürsüde istifa gerekçelerini anlatan Arpaç, CHP Meclis üyelerini eleştirdi. Arpaç’a konuşması sırasında CHP’li meclis üyeleri Selami Ovacık ve İhsan Şıracı tepki gösterdi. Yüksel Yanmaz tepki göstererek salonu terk etti.

ARPAÇ: EKİP ÇALIŞMASI İLE ZAFER KAZANILIR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclis Üyesi Sırrı Arpaç, Polatlı Belediye Meclisi 1. Oturumunda CHP’nin parti tüzüğüne uygun hareket etmediğini, parti içindeki gruplaşmalar ve ortak hareket edilmediğini gerekçe göstererek 40 kişiyle birlikte istifa etti. Arpaç, meclis kürsüsünde yapmış olduğu konuşmada “ Hun imparatoru Atila yöneticilerine diyor ki; bütün yetkileri kendinde toplama, ekip çalışması ile zafer kazanılır. Başarılı olanı takdir et. Başarısızı görevden tutma. Bir gün yerine gelebilecekler endişesiyle yetenekli insanların önlerini tıkama. Selami kardeşim, değerli dostum, değerli başkanım bir soru önergesi veriyorsun. Soru önergesini cevabı veriliyor. Kalkıp cevap verirsiniz diye bekledim vermediniz. Başta önerge bir hata. Önergenin yanlışlığı soru önergesiyle yazılı önerge olmaz. Soru ayrı, yazılı ayrıdır. Soru soruyorsunuz sorunun içinde de hesap soruyorsunuz. Bunu birlikte yaptık ve arkasında olduğunu söyledik. Sonra basında tepkiler gelince İlçe Başkanlığı vasıtasıyla bizim bunla bir alakamız yok bizi bu işe karıştırmayın dediniz ve gündemi değiştirmeye çalıştınız. Daha önce bununla ilgili bir başvuruda bulunmuşsunuz, mahkemeye gitmişsiniz. Önce parti olarak gitmişsiniz kabul etmemişler. Daha sonra şahıs olarak gitmişsiniz mahkeme tapunuz yok demiş. Siz başvuramazsınız tapusu olan biri başvurabilir demiş. Siz davanızdan vazgeçiyorsunuz. Orada 1-2 trilyona yakın yer satıyorsunuz. Ondan sonra iki yıl geçiyor inşaatlar yükseliyor Cumhuriyet Halk Partisi’nin haberi yok. Mart ayında mahkeme kararı geliyor yine haberimiz yok. Ağustos ayında bununla ilgili seviye tespit yapıyor haberimiz yok. Şubat ayında bize bu önergeyi verdiriyorsunuz ve bu önergenin arkasında durmuyorsunuz. Artık bundan sonra ben yanlışlara ortak olmak istemiyorum. 2 ay önce önerge verdiniz ve önergenizde yine yanlış Başkan’dan laf yediniz özür dilediniz geri çektiniz. Bir meclis grubunda 3-4 defa kendi önergesini reddeden Türkiye’de hiçbir meclis grubu yoktur.” dedi.

PARTİ İÇİNDE GRUPLAŞMALAR VAR

Arpaç, “CHP Polatlı yönetimini, defalarca kendilerine uyarmama rağmen, günü birlik siyasetlerine devam etmiş arkadaş-ahbap ilişkileriyle parti içindeki gruplar oluşturarak, bazı istifalara sebep olmuşlardır. İlçe örgütünde bazı yöneticilerin, siyasetten uzak, sorumluluklardan yoksun, görevlerinden başarısız, sorgulamayan, dinlemeyen, anlamayan, uzlaşmayan özellikle hesap vermeyen yönleriyle devamlı parti örgütünde gruplar oluşturarak kendi içinde muhalefet yapmakta, partimizi kamuoyunda başarısız, güvensiz bir ortam yaratmakta ve halkın sorunlarına duyarsız kalarak bir politika üretmekte.” dedi.

SÖZDE BİR KAZANÇ ELDE EDİLMEKTE

Meclis grubumuz, gündemsiz toplanarak muhabbet-sohbet havasında ciddiyetsiz konuşmalar ve kişisel hırsları, kaprisleri sonucu, duyumlarla, elde edilen bilgilerle gündem yaratmakta, Polatlı halkının yararına olan konuda, hep muhalefet olmayı seçmekte ve yapılması gereken önemli yatırımlara, red oyları ile sözde bir kazanç elde etmekte. Gündemdeki konuları iyi analiz etmeden bilgi sahibi olmadan, mecliste her seferinde belediye başkanı tarafından aşağılama ve azarlama gibi sözlerle iyi ders çalışmadığımızı ima etmesi ve sessiz kalmamız grubun pasifliğini ve iş bilmezliğini göstermekte.

40 KİŞİYLE BİRLİKTE İSTİFA EDİYORUZ

Sosyal hukuk devletin kanunlara uymayan, okumayan, yorumlamayan görev ve sorumluluğunu bilmeyen, peşin hükümlü ve kararsız duruş gösteren CHP Polatlı Meclis grubu ile daha fazla birlikte çalışamayacağımı bu nedenlerle, CHP Polatlı Örgütünden ben ve isimlerini okuyacağım 40 kişiyle birlikte istifa ediyoruz. Bundan sonra, meclis üyesi olarak, Polatlı halkının yararına olan her konuda görev ve sorumluluk duyarak, hizmet edeceğimiz kamuoyuna duyururum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.