Güzel oyuncu Sinem Kobal, uzun süredir ekranlardan uzak. Son günlerde Sinem Kobal’ın yeniden ekranlara döneceği iddiası hayranlarını heyecanlandırdı. Peki Sinem Kobal kimdir, nereli, kaç yaşında? Sinem Kobal kiminle evli? Sinem Kobal’ın çocuğu var mı?

sinem-kobal-kimdir-nereli-kac-yasinda (5)

Sinem Kobal kimdir?

Sinem Kobal 14 Mayıs 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. Aslen Rizeli olan Sinem Kobal’ın babası inşaat mühendisi, annesi ise ev hanımıdır.

sinem-kobal-kimdir-nereli-kac-yasinda (6)

Henüz 4 yaşındayken sanatla tanışan Kobal, bale eğitimine başlamıştır. Sekiz yılın sonunda Royal Akademi’den diplomasını almıştır. İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’nden mezun olmuştur.

CANLI İZLE - Demir Grup Sivasspor - Yukatel Kayserispor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? CANLI İZLE - Demir Grup Sivasspor - Yukatel Kayserispor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

sinem-kobal-kimdir-nereli-kac-yasinda (2)

Oyunculuk hayatına Dormen Tiyatrosu’nda aldığı eğitimle başlayan Kobal, henüz 13 yaşındayken dönemin popüler dizisi Dadı’da rol almıştır. 2003 yılında ekranlara gelen “Hürrem Sultan” dizisinde Ayşe karakterine hayat vermiştir.

sinem-kobal-kimdir-nereli-kac-yasinda (7)

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü mezunudur.

sinem-kobal-kimdir-nereli-kac-yasinda (8)

2006 yılında dönemin en çok izlenen dizilerinden olan Selena’da başrolü oynamıştır. Akatlar Kültür Merkezi'nde yapılan "Jetix Çocuk Ödülleri Ödül Töreni"nde başrolünü oynadığı Selena dizisi "En Sevilen Yerli Televizyon Dizisi" seçilmiş, Sinem Kobal ise yine bu törende "En Sevilen Türk Kadın Oyuncu" seçilmiştir.

sinem-kobal-kimdir-nereli-kac-yasinda (8)-1

Tüm bunların yanında; Okul, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Ayakta Kal, Yaktın beni gibi filmlerde rol almıştır.

sinem-kobal-kimdir-nereli-kac-yasinda (9)

Lise Defteri, Belalı Baldız, Küçük Sırlar, Gönül İşleri, Analar ve Anneler, Yüz Yüze gibi televizyon dizilerinde boy göstermiştir.

sinem-kobal-kimdir-nereli-kac-yasinda

Sinem Kobal evli mi?

14 Mayıs 2016 tarihinde ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile dünya evine girdi. Çiftin, Lalin ve Leyla isminde 2 kız çocuğu bulunmaktadır.

sinem-kobal-kimdir-nereli-kac-yasinda (3)