Sinem Dedetaş, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Üsküdar Belediye Başkan Adayı olarak 25 yıllık AK Parti hakimiyetine son vererek tarihi bir zafere imza attı. Sinem Dedetaş'ın eşi olan Barış Dedetaş denizcilik alanında eğitim almıştır. Peki, Sinem Dedetaş'ın eşi Barış Dedetaş kimdir? Barış Dedetaş kaç yaşında ne iş yapıyor? Barış Dedetaş kimdir? Sinem Dedetaş’ın eşi kimdir? İşte cevapları..

Barış Dedetaş kimdir?

Barış Dedetaş, denizcilik alanında eğitim almış ve kendi şirketini kurarak iş dünyasına adım atan bir girişimcidir. Aynı zamanda Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş’ın eşidir.

Eğitim hayatına odaklandığımızda, Barış Dedetaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun olmuş, ardından yüksek lisans ve doktorasını da aynı üniversitede tamamlamıştır.

Sosyal sorumluluk projelerine gelince, Barış Dedetaş, denizcilik sektöründeki bilgi ve deneyimini toplumsal fayda sağlayacak projelerde kullanarak, topluma katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu projeler, denizlerin ve çevrenin korunması, denizcilik alanında eğitim ve istihdamın artırılması gibi konuları içerebilir.

Barış Dedetaş kaç yaşında

Barış Dedetaş'ın kaç yaşında olduğu hakkında şu anda bir bilgi yoktur.

Atatürk'ün hayatını anlatan Veda filmi nerede hangi adada çekildi? Veda oyuncuları ve konusu Atatürk'ün hayatını anlatan Veda filmi nerede hangi adada çekildi? Veda oyuncuları ve konusu

Barış Dedetaş ne iş yapıyor?

Sinem Dedetaş'ın eşi Barış Dedetaşi denizcilik alanında eğitim almıştır daha sonrasında kendi şirketini kurmuştur.