CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Sinem Dedetaş'ın kim olduğu google arama motorlarında araştırılıyor. Vatandaşlar Sinem Dedetaş'ın hayatını merak ediyor. Sinem Dedetaş 1981 yılında Eskişehr'de doğmuştur. Gemi İnşaatı ve Deeniz Teknolojisi Mühendisi olan Sinem Dedetaş bu konuda donanımlı bir mühendis oldu. Peki, Sinem Dedetaş kimdir? CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Sinem Dedetaş nereli kaç yaşında? İşte soruların cevapları...

Sinem Dedetaş kimdir?

1981 senesinde Eskişehir'in kıvrımlı sokaklarında ilk nefesini alan Sinem Dedetaş, bilgiye aç olan zihnini doğanın esintisiyle besledi. Eğitim yolculuğuna bu şehirde başladı ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nin denizlere açılan kapısı, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nde yelken açtı. Bu denizcilik fakültesinden, Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisi olarak mezun oldu.

Zafer Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Hande Karacasu kimdir kaç yaşında nereli? Zafer Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Hande Karacasu kimdir kaç yaşında nereli?

Bilgi okyanusundaki seyrine yüksek lisansla devam etti, Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları ana bilim dalında derinleşerek donanımlı bir mühendis olarak yetişti.

Profesyonel hayatına ilk adımını Delta Denizcilik firmasında yapısal analiz ve tasarım mühendisi olarak atanarak attı. Dalgaların kıyısında, RINA (Registro İtaliano Navale) firmasında plan onay mühendisi olarak yolculuğunu sürdürdü.

En son rotası, Matesis Denizcilik ve Mühendislik firmasının genel müdürlük koltuğuydu. Bu görev süresince, ulusal ve uluslararası sularda yürüttüğü denizcilik faaliyetleriyle araştırmacı, program koordinatörü ve yönetici olarak nitelendirilen bir liderdi.

Gemi inşaatı ve işletmeciliği denizlerde onun için bir yaşam biçimiydi. Enerji verimliliği, optimizasyon ve gemi yapısında çeşitli malzemelerin kullanımı, onun uzmanlık alanları arasındaydı. Yakın deniz taşımacılığı ve küçük tekneler ise tutkuyla üzerinde çalıştığı konulardı.

2014-2016 arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Denizcilik dünyasındaki etkin liderliğiyle dalgaları yönlendirdi, mühendislikte yeni ufuklar açtı.

Sinem Dedetaş kaç yaşında?

Sinem Dedetaş 1981 yılında doğmuştur ve 2024 yılın 43 yaşındadır.

Sinem Dedetaş aslen nereli?

Sinem Dedetaş aslen Eskişehirlidir.