Mehmed Fetihler Sultanı Çandarlı Halil Paşa gerçek tarihte kimdir? Selim Bayraktar kaç yaşında oynadığı diziler? Mehmed Fetihler Sultanı Çandarlı Halil Paşa gerçek tarihte kimdir? Selim Bayraktar kaç yaşında oynadığı diziler?

Son günlerde google arama motorlarında Sinem Dedetaş hakkında merak edilenler araştırılmakta. Vatandaşlar tarafından merak edilen soruların cevaplarını haberimizde sizler için araştırdık. Peki,  Sinem Dedetaş evli mi eşi kimdir? Sinem Dedetaş kaç yaşında babası kim? gibi soruların cevapları haberimizde. İşte detaylar... 

Sinem Dedetaş evli mi eşi kimdir?

Sinem Dedetaş, Matesis Denizcilik'in sahibi de olan Barış Dedetaş ile evlidir.

Sinem Dedetaş

Sinem Dedetaş kaç yaşında?

Sinem Dedetaş, 1981 yılında Eskişehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisi unvanıyla mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini aynı fakültenin Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları ana bilim dalında tamamladı. Profesyonel kariyerine Delta Denizcilik firmasında yapısal analiz ve tasarım mühendisi olarak başladı ve daha sonra RINA'da (Registro Italiano Navale) plan onay mühendisi olarak çalıştı. En son olarak, Matesis Denizcilik ve Mühendislik firmasında genel müdürlük görevini üstlendi. Sinem Dedetaş, 1981 yılında dünyaya gelmiş olup 43 yaşındadır. 

Sinem Dedetaş babası kim?

Bu süreçte ulusal ve uluslararası denizcilik faaliyetleri ile araştırma-geliştirme projelerinde araştırmacı, program koordinatörü ve yönetici olarak görev aldı. Ana çalışma alanları arasında gemi inşaatı ve işletmeciliğinde enerji verimliliği, optimizasyon, farklı malzemelerin kullanımı, yakın deniz taşımacılığı ve küçük tekneler bulunmaktadır. Ayrıca, 2014-2016 yılları arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüttü.