SİNEKSİZ BİR YAZ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bu haber 21 Temmuz 2022 saat 9:40 'de eklendi.

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleriPolatlılı vatandaşların sineksiz bir yaz ayı geçirmesi ve halkın sağlığını korunmasıamacıyla yapılansivrisinek, karasinek ve haşere ile mücadele çalışmalarına durmaksızın devam ediyor.

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri halkın sağlığını korunması açısından ve vatandaşı rahatsız eden sivrisinek, karasinek ve haşere ile mücadele kapsamında havaların ısınması ile birlikte çalışmalarına başladığı ilaçlama işlemlerine devam ediyor. Her yıl belediye ekipleri tarafından başarılı bir şekilde yürütülen çalışmalar sonucunda Polatlı halkı yaz ayı boyunca rahat bir nefes alması sağlanıyor. Geçtiğimiz yılda son derece başarılı çalışmalar yürüten ekipler sayesinde Polatlı’da sivrisinek, karasinek ve haşere sayısında fark edilir bir azalma oldu. Sivrisinek ve Karasinek ile mücadele kapsamında Polatlı içerisinde larva üremesine müsait olan tüm alanlar Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin yoğun mesaisi ile ilaçlanıyor. Çalışmalar sonucunda bu yıl sineklerde ciddi bir azalma görülüyor.

SİNEK BİR YAZ İÇİN ÇALIŞILIYOR

Polatlılı vatandaşların sineksiz bir yaz ayı geçirmesi amacıyla yapılan hummalı çalışmalar durmaksızın devam edecek. Su birikintileri, yeşil otların yoğun bulunduğu alanlar, dere kenarları, çöplük ve hafriyat alanlarında eş zamanlı çalışmalarını sürdüren Polatlı Belediyesi ekipleri şehrin dört bir yanında sinek larvasına karşı tam etkili solüsyonlarla ilaçlama gerçekleştiriyor. Yaz aylarının gelmesiyle periyodlar şeklinde tekrarlanacak olan çalışmalar havaların ısınması ile birlikte periyotlar şeklinde gerçekleştirilmek üzere devam edecek.

ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLER

Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından ‘Biyolojik ve Çevre Dostu Mücadele’ parolasıyla yürütülen çalışmalarda karasinek ve sivrisinek larvalarının oluşumunu engellediği tespit edilen etkin mikroorganizmalar kullanılıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler sonucu; bu yıl başlatılan mücadele çalışmalarında çevreye zararlı kimyasal ilaçlar yerine, sinek larvaları üzerinde yok edici etkisi gözlemlenen biyolojik ve çevre dostu etkin mikroorganizmalara yer veriliyor.

ÇALIŞMALAR SONUÇ VERİYOR

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından Polatlılı vatandaşların sineksiz bir yaz ayı geçirmesi amacıyla yapılansivrisinek, karasinek ve haşere ile mücadelenin sonuç verdiği görülüyor. Polatlı’da özellikle geçtiğimiz yıllarda büyük rahatsızlık veren karasinek sayısında ciddi bir azalma görülüyor. Polatlılı vatandaşlarda Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği sivrisinek, karasinek ve haşere ile mücadele çalışmalarından memnun olduklarını ifade ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.