Sincan Belediyesi, Yenikent ve Çimşit kurban pazarlarında tüm hazırlıklarını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Pazar alanlarında kapsamlı temizlik çalışmaları yapılırken, eksiklikler giderildi ve modern kurban satış ve kesim alanları oluşturuldu. Kurbanlıkların pazarlara getirilmesiyle birlikte satışlar da başladı.

Vatandaşların bayram sürecini huzur içinde geçirebilmesi için Sincan Belediyesi ekipleri tam kadro sahada çalışıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nden 10 veteriner hekim, kurban pazarlarında vatandaşlara hizmet vererek hayvanların sağlık durumunu kontrol ediyor ve hem vatandaşı hem de esnafı bilgilendiriyor.

Kutlu Parti sahneye çıktı: Siyasete yeni bir soluk geliyor Kutlu Parti sahneye çıktı: Siyasete yeni bir soluk geliyor

Sincan Kurban Bayrami 1

BELEDİYE EKİPLERİ 7/24 DENETİMDE

Zabıta ekipleri, kurban pazarlarında 7/24 denetim yaparak güvenliği sağlıyor. Pazar alanlarının dört bir köşesine yerleştirilen kameralar, vatandaşların güven içinde alışveriş yapmasına olanak tanıyor. Sinek ve haşerelere karşı düzenli ilaçlama yapılırken, temizlik çalışmaları da Sincan Belediyesi ekiplerince yürütülüyor.

Pazar alanlarında besicilerin ve vatandaşların rahatça kullanabilmesi için kantin, mescit, çay ocağı, duş ve tuvaletler tesis edildi. Ayrıca kurbanlık hayvanların su ihtiyaçlarının sağlıklı bir şekilde karşılanabilmesi amacıyla her çadırın başına musluklar yerleştirildi.

Bunların yanı sıra, kaçan kurbanlık hayvanların yakalanması için Sincan Belediyesi bünyesinde özel bir "Kurban Yakalama Ekibi" oluşturuldu. Bu sayede, bayram süresince vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaşmadan kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri hedefleniyor.

Editör: Öykü Karabacak