Sincan Belediyesi bünyesinde bulunan aşevi, yaptığı yemek yardımlarına hız kesmeden devam ediyor. Kazanlar ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kaynıyor.

Yemek yapamayan engelli, yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara her gün sıcak yemek yardımı yapılıyor. Yemekler son derece hijyenik ortamlarda hazırlanırken, tek kullanımlık tabaklarla da titizlikle paketleniyor. Günlük 2 öğün şeklinde hazırlanan yemekler, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personelleri tarafından, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine kadar ulaştırılıyor. Her gün 1150 kişi sıcak yemek yardımından faydalanıyor.

Ankara’da açık bagaj kapağı korku dolu anlar yaşattı: Seyir halindeki tıra çarptı! Ankara’da açık bagaj kapağı korku dolu anlar yaşattı: Seyir halindeki tıra çarptı!

Sincan Belediyesi’nden 1150 Kişiye Yemek Yardımı (3)

SICAK ÇORBA İKRAMI DA DEVAM EDİYOR

Sincan Belediyesi tarafından vatandaşlara belirlenen noktalarda çorba ikramı da devam ediyor. Her gün 2500 kişi sabah çorba içerek güne başlıyor. Sabah 07.00-08.30 saatleri arasında 5 noktada çorba dağıtımı yapılıyor.

·        Sincan Tren Garı (dolmuş durakları yanı), 

·        Sincan Belediyesi Yenikent Ek Hizmet Binası Önü,

·        Sincan Devlet Hastanesi önü (Törekent),

·        Mareşal Çakmak Mahallesi Bülbül Caddesi (Okulların bulunduğu bölge),

·        Dr. Nafiz Körez 12. Cadde Semt Polikliniği önünde (Ahi Mesut Bulvarı)

Sincan Belediyesi’nden 1150 Kişiye Yemek Yardımı (1)

Bunların yanında Merkez Millet Kıraathanesi, Evliya Çelebi Millet Kıraathanesi, Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi, Abdurrahim Karakoç Millet Kıraathanesi, Fatih Millet Kıraathanesi, Mustafa Kemal Millet Kıraathanesi, Akşemsettin Millet Kıraathanesi ve Hürriyet Millet Kıraathanesinde 700’ü aşkın öğrenciye de çorba ikram ediliyor. 

Kaynak: BÜLTEN