Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından, ATA İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın kimi destekleyeceği çok önemli bir hal almıştı. ATA İttifakı’nın öncüsü Ümit Özdağ ile Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ters düşerek farklı adayları destekledi. Bu gelişmelerin üzerine birçok komplo teorisi ortaya atıldı. Bunlardan biri de Habertürk Yazarı Nagehan Alçı’dan geldi.

sinan-ogandan-destek-sonrasi-ilk-paylasim (2)

Dr. Sinan Oğan, günler süren sessizliğini Nagehan Alçı’nın sözleri üzerine bozdu. Nagehan Alçı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklamasının ardından Oğan ve Özdağ’ın danışıklı dövüş yaptığını iddia etmişti. Alçı konu kapsamında kişisel sosyal medya hesabından, “2 aşırı sağcı siyasetçi Ümit Özdağ-Sinan Oğan, alenen aralarında bilinçli rol paylaşımı yaparak bir yandan Cumhur İttifakı’nı diğer yandan Millet İttifakı’nı esir etme projesi içindeler. Özdağ ve Oğan resmen danışıklı dövüş yapıyor… Yüzde 5 oy ile, Yüzde 95 insanı kilitliyorlar” ifadelerine yer vermişti.

sinan-ogandan-destek-sonrasi-ilk-paylasim

Ümit Özdağ: Ağır bedeller ödemek zorunda kalacağız Ümit Özdağ: Ağır bedeller ödemek zorunda kalacağız

Sinan Oğan: Plana sadık kal!

Sinan Oğan, işte bu sözlere cevap verdi. Sinan Oğan, Alçı’nın paylaşımını alıntılayarak, “Nagehan hanım, öncelikle tanımlamanızı doğru yapın lütfen. Bizler Türk milliyetçisi insanlarız. Türk milliyetçiliği her türlü aşırılığı reddeder. İkinci olarak da biz Cumhur ittifakıyla ilkeler bazında bir birliktelik kurduk. Bu ilkeler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de temel ilkeleridir. Bundan neden rahatsız oldunuz? Kimsenin kimseyi esir aldığı falan yok, fazla komplo teorisine kaptırmışsınız kendinizi. Uzun lafın kısası; Plana sadık kal” ifadelerine yer verdi.