Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda Erdoğan yüzde 49,52, millet ittifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,88, Oğan 5,17 oranında oy almıştı. İkinci turda Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yarışacak.

İki ittifakla da görüşeceğini söyleyen Oğan, bir süredir ikinci turda ‘bedavadan’ destek vermeyeceğini ve bazı talepleri olacağını dile getiriyor. Bu talepler arasında sığınmacıların gönderilmesi, ‘terörle bağlantılı’ partilerin hükümette yer almamasının yanı sıra cumhurbaşkanı yardımcılığı ve bakanlıklar da yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la da görüşen Oğan’ın kimi destekleyeceğine ilişkin spekülasyonlar sürüyor.

Gazeteci Fatih Altaylı Oğan’la görüştüğünü belirterek, şunları kaydetti: “Az önce Sinan Oğan ile konuştuk. ‘İki liderle de görüştük. Henüz bir karar vermedik. Kararımızı pazartesi günü açıklayacağız’ dedi. Bunun dışında şunla anlaştı bunu destekliyor iddiaları doğruyu yansıtmıyor.”

Gözler yeni kabinedeki isimlere döndü! Ekonomiden kim sorumlu olacak? Gözler yeni kabinedeki isimlere döndü! Ekonomiden kim sorumlu olacak?

Az önce Sinan Oğan ile konuştuk. “İki liderle de görüştük. Henüz bir karar vermedik. Kararımızı pazartesi günü açıklayacağız” dedi. Bunun dışında şunla anlaştı bunu destekliyor iddiaları doğruyu yansıtmıyor

Bu arada kararını geç açıkladığı için Oğan’a tepkiler var. Oğan kararını henüz açıklamasa da yurt dışında oy kullanma işlemleri bugün başlamıştı.