Geçtiğimiz gün yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı.Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan,"ikinci turda kimi destekleyeceksiniz?"sorusuna yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığında devir teslim Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığında devir teslim

Oğan, yurt dışı oyların sayımının sürdüğü ATO Congresium önünde yaptığı açıklamada, ilk andan itibaren seçimlerin ikinci tura kalacağını söylediklerini hatırlattı.

Oğan:"Bu seçimin belirleyeni olacağız"

Oğan, daha önce Türk milliyetçilerinin, seçimin tam göbeğinde olacağını belirttiklerini anımsatarak, "'HDP ve HÜDA PAR bu seçimde kilit olmayacak' demiştik. 'Biz, bu seçimin belirleyeni olacağız' demiştik. İstediğimiz bütün hedeflere vardık. Bundan sonra Türkiye'nin bir siyasi krize, çalkantıya girmemesi için bütün sorumluluğu üstleneceğiz, alacağız. Sorumlu devlet adamı gibi davranacağız." İfadelerini kullandı.

"Sinan Oğan ikinci turda kimi destekleyecek?"sorusuna yanıt verdi

Gazetecilerin "İkinci turda kimi destekleyeceksiniz?" sorusunu yanıtlayan Oğan, şunları söyledi:

"İstişare yapacağız. Bugün hem Ata İttifakı'nın bileşenlerini toplantıya davet ettim hem de beraber hareket ettiğim yol arkadaşlarımı davet ettim. Bugün her iki kesimle de ortak bir istişare toplantısı yapacağız. Bu istişarelerimiz devam edecek ve en kısa sürede inşallah bir neticeye varacağız. Bu netice, Sinan Oğan'ın kararı olmayacak, bir ortak aklın kararı olacak."