SİNAN ATEŞ KİMDİR?

Sinan Ateş, 1984 yılında Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde doğduktan sonra ilkokul, ortaokul ve liseyi Bursa'da okudu.

Lisans eğitimini 2002-2006 yılları arasında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2007-2009 yılları arasında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde tamamladı.

2010-2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü'nde doktora yapan Sinan Ateş, 2000-2002 yılları arasında Bursa Ülkü Ocakları'nda 'Lise Başkanlığı' yaptı. 2002-2006 yılları arasında Ülkü Ocakları Ankara ve genel merkez yönetimlerinde yer aldı. 

2019 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanı oldu. 2 Nisan 2020 tarihinde görevinden istifa ederek ayrıldı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nde çalışmaya başladı.

Sinan Ateş, evli ve iki çocuk babasıydı. 

Çağlar Ökten kimdir? nereli? kaç yaşında? Çağlar Ökten kimdir? nereli? kaç yaşında?

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ NASIL OLDU?

Sinan Ateş, 30 Aralık 2022 tarihinde Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer alan Kızılırmak Mahallesi 1456 Sokak'taki İnci Apartmanı'ndan çıktığı sırada motosikletli kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. 

Sinan Ateş, oleyda hayatını kaybetti. Olayın yaşanmasının ardından, tutuklamalar ve söylentiler ise hâlâ devam ediyor. 

 Sinan Ateş'in öldürülmesi üzerine yürütülen soruşturma kapsamında 3 şüpheli daha 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan tutuklandı. Tutuklananlar arasında azmettiricilikle suçlanan Doğukan Çep ile keşif görevi yapmakla suçlanan Suat Kurt isimleri yer alıyor.

DOĞUKAN ÇEP'İN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Sinan Ateş cinayetinin azmettiricisi olmakla suçlanan Doğukan Çep ifadesinde, "Yargıtay'da temyiz aşamasındaki dosyam için yardım istedim. Ancak yardımcı olmadı. Bunun kızgınlığıyla korkutmak ve gözdağı amaçlı olayı planladık" dediği öğrenildi.

,