Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak adı geçen eski MHP milletvekili Olcay Kılavuz, Devlet Bahçeli'nin danışmanlığı görevinden alındı. Bu gelişme, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile MHP lideri Bahçeli'nin görüşmesi sonrasında yaşandı. 

GÖREVDEN ALINDI 

30 Aralık 2022'de meydana gelen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'e yönelik suikastta adı geçen Olcay Kılavuz, farklı iddialarla gündeme gelmişti. Bu nedenle MHP lideri Devlet Bahçeli'nin danışmanlık görevinden alınması kararı alındı.

Ankara'da kritik görüşme! CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüşecek Ankara'da kritik görüşme! CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüşecek

Olayın ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Bahçeli'nin görüşmesi sonrasında alınan bu karar, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. 

“KENDİMİ ÖLDÜRÜRDÜM”

Olcay Kılavuz, uzun bir süre sonra verdiği röportajda cinayetle ilgili iddialar hakkında suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek "Eğer ben bu olayla ilgili bir parça dahil olsaydım, hemen kendimi öldürürdüm. Bu suçlamalarla bizi hedef alıyorlar ve adeta suça ortak gibi göstermek istiyorlar" şeklinde konuşmuştu. 

Editör: Tuğba Akkesen