Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada JTI sigara grubuna zam yapıldığını duyurdu. Zamların ardından grubun en pahalı sigarası 80 TL'ye, en ucuz sigarası ise 71 TL'ye yükselmişti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayı enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre enflasyon Haziran ayında yüzde 1,64 yıllık bazda ise yüzde 71,60 arttı. TÜİK’in altı aylık üretici enflasyonu verilerinin açıklanmasının ardından alkollü içki ve sigaraya yansıtılan özel tüketim vergisi (ÖTV) miktarı da arttı.

TBYD Başkanı Erol Dündar, JTI sigara grubundan sonra, PM Marlboro sigara ve Mey Diageo rakı grubuna da zam yapıldığını belirtti. Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda zamlı listeyi kamuoyuyla paylaştı. Paylaşılan listeye göre, PM Marlboro grubunun en pahalı sigarası 90 TL olurken, en ucuzu ise 66 TL oldu.

Sigaraya Ve Alkole Dev Zam Geldi İşte Zamlı Fiyatlar (1)

14 Yıllık AVM İflas Etmek Üzere: 2500 Çalışan İşsiz Kalacak 14 Yıllık AVM İflas Etmek Üzere: 2500 Çalışan İşsiz Kalacak

Dündar, "Zam yağmuru devam ediyor, Mey Diageo yeni rakı grubuna zam geldi," diyerek alkol fiyatlarındaki artışı da vurguladı. Mey Diageo rakı grubundaki en pahalı rakı 2 bin 100 TL'ye, en ucuz rakı ise 329 TL'ye yükseldi.

Sigaraya Ve Alkole Dev Zam Geldi İşte Zamlı Fiyatlar (4)

Kaynak: TELE1