Sigara fiyatlarına yeni bir ÖTV artışıyla zam geldi. Haberler, sigaraya yapılan son dakika zamıyla dolup taşarken, Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, zamlı sigara fiyatları hakkında sosyal medyada bir açıklama yaptı. 

SİGARAYA ZAM YAPILDI 

Güncellenen maktu ÖTV tutarları, her yıl 3 Ocak ve 3 Temmuz'da TÜİK verisinin açıklanmasının ardından kısa süre içinde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ilan ediliyor. 2024 yılının ilk 6 aylık döneminde yurt içi üretici fiyatları %19,49 oranında arttı. Akaryakıt, alkollü içecekler ve tütün mamulleri için de ÖTV tutarları aynı oranda yükseltildi. Bu artışlardan sonra sigara fiyatlarına yapılan ilk zam haberleri de gündeme düştü. 

Enflasyonun yükselen dalgası pazarlara da vurdu! Enflasyonun yükselen dalgası pazarlara da vurdu!

10 TL ZAM 

Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından sigara fiyatlarına 9 TL zam yapıldığını duyurdu. Aybaş, bazı sigara gruplarına ise 10 TL zam geldiğini belirtti. Sigaraya 9 TL zam geldi.  Bazı çeşitlerine ise 10 TL zam geldi. Yeni fiyatlarla güncellendi!" şeklinde açıklama yaptı.

EN PAHALI 80, EN UCUZ 71 

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından JTI sigara grubuna zam yapıldığını duyurdu. Dündar, paylaşımında "Ve JTI sigara grubuna zam geldi" ifadelerini kullandı. Temmuz ayındaki zamlarla birlikte grubun en pahalı sigarası 80 TL'ye, en ucuz sigarası ise 71 TL'ye yükseldi.

Kaynak: MYNET