ŞİFA TIP MERKEZİ TECRÜBELİ KADROSUNU GÜÇLENDİRDİ!

Bu haber 06 Temmuz 2020 saat 9:10 'de eklendi.

Polatlı’nın en köklü kuruluşlarından bir tanesi olan ve açıldığı günden bugüne kadar tecrübeli ve güçlü doktor kadrosuyla Polatlı halkının sağlıktaki öncelikli tercihi olan Polatlı Şifa Tıp Merkezi, tecrübeli doktor kadrosuna yeni bir isim daha ekledi. Jinekolog Operatör Doktor Ersin Oğuz, Şifa Tıp Merkezi’nde hasta kabulüne başladı. Yurt dışında eğitim almış, 30 yılı aşkın süredir hekimlik görevini yürüten ve pek çok TV ve radyo programına uzmanlığıyla konuk olarak halkı bilgilendiren Jinekolog Operatör Doktor Ersin Oğuz’un parolası ise “Hastamızı tedavi ediyoruz ama iyi etmekte önemli” diyerek hasta öncelikli bir doktor anlayışını benimsediğini söyledi.

 OĞUZ TECREBİSİNİ POLATLI HALKIYLA PAYLAŞACAK

 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Ersin Oğuz, Amerika’da Thomas Jefferson Medikal Üniversitesi’nde ve HersheyMedical Center CollegeOf Medicine-PennState Üniversitesi’nde 3 yıl boyunca uzmanlık sonrası eğitimi gördü. Yaklaşık 30 yıl boyunca doktorluk mesleğini icra eden Oğuz, Sağlık Bakanlığı (Pratisyen), Sosyal Güvenlik Bakanlığı (Uzmanlık Öğrencisi), İçişleri Bakanlığı (Kadın Doğum Uzmanı), Kara Kuvvetleri Kars Sarıkamış Asker Hastanesi, Kadın Doğum Kliniği (Kadın Doğum Uzmanı Tabip Asteğmen), Sağlık Merkezi (Başhekim Kadın Doğum Uzmanı) ve Serbest Muayene Kadın Doğum Uzmanlığı yaptı. Dr. Oğuz görsel ve yazılı basında sağlık programları yaptı. Müzakere konusunda onlarca eğitim veren Dr. Oğuz aynı zamanda İş odaklı müzakere ders kitabı ve Güvenlik konularında müzakere kitabının da yazarıdır. Jinekolog Operatör Doktor Ersin Oğuz, Polatlı Şifa Tıp Merkezini tercih etme nedeninin hastanenin maddi kaygıdan çok hasta kaygısıyla hareket ettiğini belirtti. 1 Temmuz itibari ile Polatlı Şifa Tıp Merkezinde hasta kabulüne başladığını belirten Dr. Ersin Oğuz, doktorluk kariyerinde belli bir doyuma ulaştığını ve Polatlı’da hasta eğilimli bir hastanede çalışmanın onu memnun edeceğini söyledi. “Ben hasta odaklı bir hekimim şu an çalıştığım kurumdaki meslektaşlarım gibi, benim doktorluk anlayışımda maddi kaygılar yoktur. Ben hastalarımı annem, eşim, çocuğum ve akrabalarım gibi görürüm. Aldığım eğitim dolayısıyla hastalarıma karşı yalnızca fiziksel bir tedavi uygulamamaktayım, psikolojik ve sosyal sağlıkları da benim için eşit derece önemlidir. Dr. Oğuz tüp bebek operasyonuna alternatif olacak birden fazla tedavi yönteminin uygulanacağını ve Polatlı Şifa Tıp Merkezi’nin çalıştığı laboratuvarların çok güvenilir olduğunu bu yüzden bebek tedavi için gelen hastaların başka bir tıp kurumuna yönlendirilmeyeceklerini söyledi. Dr. Oğuz Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde yapılacak çalışmalar da “Bunları gruplar halinde anlatmak daha iyi olacaktır. Birinci grup normal jinekolojik hastalar gibi bildiğimiz kadın hastalıkları olacak. İkinci grup hormonal  hastalıkları içeren kıllanma, tüylenme ve kilo alma gibi hastalıkları içerecek. Üçüncü grup gebelik takibi ve gebelik testlerini içerecek. Dördüncü grupta ise onkolojik çalışmalar yapılacaktır. Hastamızın tedavisi dışında kanser gibi hastalıkları önleyecek öneriler ve çalışmaları içeriyor.” Dr. Oğuz doğum dışında tüm kadın hastalıkları ve doğum ile ilgili sorunları tedavi ettiklerini kaydetti. Haber/ BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.