Ankara’da takla atan otomobilin feci kazası: 1 ölü Ankara’da takla atan otomobilin feci kazası: 1 ölü

Gazze Şeridi’nin en büyük hastanesi olan Şifa Hastanesi'nin bahçesinde bulunan üçüncü toplu mezardan 49 Filistinlinin cansız bedenine ulaşıldı.

Dünyanın en büyük açık hava hapishanesi olarak lanse edilen Gazze Şeridi'nde 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana İsrail’in katliamı durmuyor. Bölgedeki hastanelerin bahçelerinde bulunan toplu mezarlara bir tane daha eklendi. Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan bilgilendirmede, Gazze şehrindeki Şifa Hastanesi'nin bahçesinde 3. toplu mezar bulunduğu açıklandı. Sağlık ekiplerinin toplu mezardan 49 Filistinlinin cansız bedeninin çıkarıldığını ve çalışmaların sürdüğü aktarıldı.

Şifa Hastanesi'nde Üçüncü Toplu Mezar Bulundu, 49 Cenaze... 2

7 TOPLU MEZARDAN 520 CENAZE

Şimdiye dek hastanelerde bulunan toplu mezar sayısının 7'ye çıktığı belirtildi. Toplu mezarlardan birinin Beyt Lahya şehrindeki Kamal Adwan Hastanesi'nde, 3'ünün Şifa Hastanesi'nde, diğer 3'ünün de Han Yunus'taki Nasser Hastanesi'nde bulunduğu, şu ana kadar toplamda 520 kişinin cenazesine ulaşıldığı belirtildi.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER VE ULUSLARARASI KURULUŞLARA ÇAĞRI

Yapılan yazılı açıklamada, "İsrail ordusunun hastanelerde ve hastanelerin dışında Filistin halkımıza karşı işlediği soykırım suçlarını ve devam eden katliamlarını en güçlü şekilde kınıyor, Birleşmiş Milletler (BM) ve tüm uluslararası kuruluşlara bu suçları kınama çağrısında bulunuyoruz. Toplu mezarlardan ve bu saldırganlıktan tamamen ABD yönetimini, uluslararası toplumu ve İsrail işgalini sorumlu tutuyoruz" sözlerine yer verildi.

İHA