Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin batı kesimlerinde çok bulutlu bir hava hakim olacak. Özellikle Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde sağanak yağışlar görülecek. Yağışların şiddetli olabileceği uyarısında bulunuldu. Ayrıca, iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı: Çanakkale, Balıkesir ve Muğla'da Dikkat!

Özellikle Çanakkale, Balıkesir ve Muğla gibi illerde sabah saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağışların beklenildiğine dikkat çekiliyor. Öğleden sonra ise İzmir, Aydın ve Manisa çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Rüzgarın da güney yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği uyarısında bulunuldu.

Polatlı’ya içme suyu taşıyan hatta sıkı denetim! 96 buçuk kilometresi tamamlandı Polatlı’ya içme suyu taşıyan hatta sıkı denetim! 96 buçuk kilometresi tamamlandı

İstanbul'da Hava Durumu: Parçalı ve Sağanak Yağışlı

İstanbul'da ise hava durumu parçalı bulutlu olacak ancak gün içerisinde sağanak yağışların etkili olabileceği belirtiliyor. Sıcaklık 12°C ile 17°C arasında seyredecek.

Diğer Bölgelerde Hava Durumu

  • Ege Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu. İzmir ve Muğla'da aralıklı sağanak yağışlar bekleniyor.
  • Akdeniz Bölgesi: Batı Akdeniz'de sağanak yağışlar görülecek. Antalya ve Isparta çevrelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor.
  • Karadeniz Bölgesi: Parçalı ve az bulutlu. Bolu'da öğleden sonra sağanak yağışlar bekleniyor.
  • İç Anadolu Bölgesi: Eskişehir çevrelerinde sağanak yağışlar olacak.
  • Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Meteoroloji yetkilileri, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve fırtına gibi olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtiyor.