Adıyaman’da hava sıcaklıklarının 41 dereceye ulaşması sonucu bir trafodan yükselen dumanlar, vatandaşlarda panik yarattı. 

Sıcaklıklara Dayanamayan Trafolar Duman Aldı!  (1)

Adıyaman merkez Kayalık Mahallesi’nde, Sevgi Anaokulu yakınlarında bulunan bir trafoda aşırı sıcaklar nedeniyle dumanlar yükseldi. Hava sıcaklığının 41 dereceyi bulduğu bölgede, trafonun sıcaklıklara dayanamayarak duman çıkarması üzerine vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri, sağlık ekipleri, polis ekipleri ve elektrik dağıtım şirketine ait ekipler sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekipler, trafoya müdahalede bulunarak durumu kontrol altına aldı. 

Hint sinemasının önde gelen aktörlerinden biri! Aktörün son halini görenler tanımakta zorlandı Hint sinemasının önde gelen aktörlerinden biri! Aktörün son halini görenler tanımakta zorlandı

Sıcaklıklara Dayanamayan Trafolar Duman Aldı!  (2)

Olay sırasında herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmazken, trafoda maddi hasar oluştu. Adıyaman’da son günlerde etkili olan aşırı sıcaklıkların, bu tür olayların artmasına neden olabileceği ifade edildi. 

Kaynak: İHA