Polis memurunu ağır yaralayan şüpheli adliyeye sevk edildi Polis memurunu ağır yaralayan şüpheli adliyeye sevk edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, SİBERGÖZ-47 operasyonlarına ilişkin önemli detayları kamuoyu ile paylaştı. Bakan Yerlikaya'nın yaptığı açıklamaya göre, Mersin, Ağrı ve Antalya merkezli olarak 21 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, hesaplarında toplam 21 milyar TL işlem hacmi bulunan 97 şüpheli yakalandı. 

Operasyonlar, 7258 Sayılı Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerinin Aklanması suçlarına yönelik gerçekleştirildi. Mersin, Ağrı ve Antalya merkezli toplam 21 ilde düzenlenen operasyonlarda, hesaplarında toplam 21 milyar TL işlem hacmi bulunan 97 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 

Bakan Yerlikaya, Siber Vatan’da sanal devriyelerin 7 gün 24 saat görevlerinin başında olduğunu ve siber suçlar ile suçlularla mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti. Ayrıca operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik ederek, "Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ