Model ve oyuncu olan Sezgi Sena Akay'ın hayatı merak ediliyor. Peki Sezgi Sena Akay kimdir? Sezgi Sena Akay kaç yaşında? Sezgi Sena Akay nereli? Sezgi Sena Akay hakkında merak edilenleri araştırdık...

Sezgi Sena Akay kimdir?

Sezgi Sena Akay, 31 Ekim 1994 tarihinde İstanbul'da doğdu. Türk model ve oyuncu olarak tanınan Akay, hem güzellik yarışmalarında elde ettiği başarılarla hem de televizyon dünyasındaki performansıyla adından söz ettirmiştir.

Sezgi Sena Akay kaç yaşında?

Sezgi Sena Akay 1994 yılında doğmuştur ve 29 yaşındadır.

Sezgi Sena Akay Hayatı:

Akay, lise eğitimini Erenköy Kız Lisesi'nde tamamlamış ve daha sonra Galatasaray'da voleybol oynamaya başlamıştır. Bu süreçte Fenerbahçe altyapısına giren Akay, 18 yaşına kadar voleybol ile ilgilenmiş ve ardından Yeditepe Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler bölümünde eğitimine devam etmiştir.

Best Model of Turkey:

Sezgi Sena Akay, 15 Aralık 2012 tarihinde katıldığı 25. Best Model of Turkey yarışmasında birinci olarak Best Model of Turkey 2012 unvanını kazanmıştır. Modacı Yıldırım Mayruk, Akay'ı "son yirmi beş yılın en güzel ve taze modeli" olarak nitelendirmiştir. Aynı yılın 10 Aralık tarihinde düzenlenen Best Model of the World 2012 yarışmasında Türkiye'yi temsil ederek bu prestijli yarışmada birinci olmuş ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmiştir.

Sezgi Sena Akay Oyunculuk Kariyeri:

Oyunculuk kariyerine 2014 yılında Kanal D'de yayımlanan Zeytin Tepesi dizisiyle adım atan Akay, "Nevin" karakterini canlandırmıştır. Ancak, dizi reytinglerinde yaşanan düşüş nedeniyle kısa bir süre sonra final yapmıştır. Ardından 2015 yılında Show TV'de yayımlanan Acı Aşk dizisinin başrolünde yer almış, ancak düşük reytingler nedeniyle dizi de yayın hayatına veda etmiştir.

Sezgi Sena Akay, oyunculuk kariyerine Muhteşem Yüzyıl Kösem, Meryem ve Hıçkırık gibi dizilerle devam etmiştir.

Kişisel Hayatı:

Sezgi Sena Akay, 28 Mart 2019 tarihinde Emir Hasoğlu tarafından evlenme teklifi almış ve 6 Nisan 2019 tarihinde dünyaevine girmiştir. Bu evlilikten Emir Hasoğlu'ndan Ali Kerim adında bir oğlu dünyaya gelmiştir. Ancak, çift 2022 yılında boşanma kararı almıştır.

Filmografisi:

Ümit Sayın'ın eşi Eda Modoğlu kimdir? Eda Modoğlu kaç yaşında ne iş yapıyor? Ümit Sayın'ın eşi Eda Modoğlu kimdir? Eda Modoğlu kaç yaşında ne iş yapıyor?
  • 2014: Zeytin Tepesi - Nevin Karatay (Yardımcı oyuncu)
  • 2015-2016: Acı Aşk - Melek Yılmaz Köklükaya (Başrol oyuncusu)
  • 2017: Muhteşem Yüzyıl Kösem - Sanavber Hatun (Yardımcı oyuncu)
  • 2017-2018: Meryem - Sevinç Yücel
  • 2018: Hıçkırık - Nalan (Başrol oyuncusu)

TV Programları:

  • 2012: Beyaz Show - Kendisi (Konuk)
  • 2015: Magazin Postası - Sunucu
  • 2022: Cumartesi & Pazar Sürprizi

Ödülleri:

  • 2012: Best Model of Turkey - 1.lik (Kazandı)
  • 2012: Best Model of the World (Kazandı)

Sezgi Sena Akay, hem başarılı oyunculuğuyla hem de güzellik yarışmalarındaki başarılarıyla Türkiye'nin tanınan isimlerinden biri haline gelmiştir.