SON GÜN 30 HAZİRAN!

Bu haber 09 Haziran 2020 saat 11:35 'de eklendi.

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO)Polatlı Temsilcisi Semih Aydın, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ile görüşme gerçekleştirdi. Semih Aydın, Ulvi Sakarya yaptığı görüşmede üyelerin geçmişe dönük SGK prim teşviki başvuruşlarında sürenin 30 Hazirana uzatıldığı ve başvuruların geç kalmadan yapılması gerektiği konusunda uyardı.

GEÇMİŞE YÖNELİK SGK PRİM TEŞVİK BAŞVURULARI 30 HAZİRANA UZATILDI
ASMMMO Polatlı Temsilcisi Semih Aydın geçtiğimiz günlerde Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ile yaptığı görüşmede Ticaret Odası üyelerini ilgilendiren önemli konularda hatırlatmalarda bulundu. Geçmişe yönelik SGK prim teşvik başvurularının 30 hazirana uzatıldığını beyan eden Aydın başvuruşlarını yapmayanların son günlere kalmadan başvurularını tamamlamaları konusunda uyardı. Konuyla ilgili hassasiyetinden dolayı Aydın’a teşekkür eden Başkan Sakarya geçmişe yönelik prim teşviki için başvuru yapmayanların hızlı bir şekilde başvurularını tamamlamaların da fayda olduğunun altını çizdi ve başvuru sürecinde destek talebinde bulunanların da 03126231084 numaralı telefonu arayabileceklerini ifade etti.
ÖNEMLİ BİLGİLERE YER VERİLDİ
Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO)Polatlı Temsilcisi Semih Aydın, destek hakkında yaptığı detaylı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“5510 sayılı Kanunun Ek 17’nci maddesi kapsamında 2018/Mart ayı/dönemi ve öncesine ilişkin yasal süresi içinde (1/6/2018 ve öncesi) teşvikten yararlanma veya teşvik değişikliği talebinde bulunan işverenlerin, bu başvurularına ilişkin iptal/asıl/ek nitelikteki aylık prim ve hizmet belgelerini, en geç 30/6/2020 tarihine kadar (bu tarih dahil) “e-SGK / İşveren/E-Bildirge V2 / Aylık Prim Hizmet Belgesi Girişi” ekranları vasıtasıyla SGK’ ya göndermeleri gerekmektedir. 2018/Nisan ayı ve sonrasına ilişkin olmak üzere geriye yönelik teşvikten yararlanma veya teşvik değişikliği için; Altı aylık yasal süre içinde SGK’ ya başvurduğu halde talepte bulunduğu aylara ilişkin asıl/ek/iptal nitelikteki aylık prim ve hizmet belgelerini/muhtasar ve prim hizmet beyannamelerini 1/6/2020 tarihi itibariyle halen sisteme yüklemeyen işverenlerin, söz konusu asıl/ek/iptal nitelikteki aylık prim ve hizmet belgelerini/muhtasar ve prim hizmet beyannamelerini, en geç 30/6/2020 tarihine kadar (bu tarih dahil) sisteme yüklenmesi gerekmektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.