Dünyanın en zengin insanları arasında da gösterilen iş insanı Sezai Bacaksız, Limak Holding'in kuruluş ortaklarından biri olarak da kamuoyunda tanınır. İş ortağı Nihnat Özdemir ile işleri çocuklarına devrettiği bilinen 1950 doğumlu başarılı isim Sezai Bacaksız, ekonomi dünyasında merak edilen hatrı sayılır iş insanlarından biridir. Sezai Bacaksız hakkındaki detayları ise sizler için haberimizde cevaplandırdık. Peki, Sezai Bacaksız kimdir aslen nereli? Dolar Milyarderi Sezai Bacaksız kaç yaşında eşi kim? gibi soruların cevaplarına haberimizde yanıt bulabilirsiniz. İşte ayrıntılar... 

Sezai Bacaksız kimdir?

Sezai Bacaksız, 1950'de dünyaya gelmişti.Tarihler 1967 yılını gösterdiği zamanlarda  Ankara'ya gelerek üniversite eğitimine başlamıştır . Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Akademisinden makine yüksek mühendisi olarak mezun olan Sezai Bacaksız ardından Ege Üniversitesinde endüstri bölümünde master yaparak asistanlık yapmayı sürdürdü. 

Bacaksız, Limak Holding'in Nihat Özdemir ile birlikte kurucu ortağıdır ve şu anda Limak Holding'in yönetim kurulu başkan yardımcısıdır. 

Forbes'ın 2013 yılında yayımladığı ''En Zengin 100 Türk'' listesinde 1.2 milyar dolarlık servetiyle 29. sırada yer almıştır. Bacaksız, evli olup iki oğlu vardır. 

Sezai Bacaksız aslen nereli?

İş insanı Sezai Bacaksız'ın aslen nerede doğduğuna dair bir bigiye erişilememektedir. Tarihler 1967 yılını gösterdiğinde eğitim hayatı için Ankara'ya gelen Sezai Bacaksız'ın memleketinin Ankara olduğu ise doğru değildir. Bacaksız'ın henüz 17 yaşında okul yaşamı için Ankara'ya geldiği bilinir. 

Aslı Hünel İle Gelin Evi Zeynep kimdir? Zeynep Kuru kaç yaşında nereli? Aslı Hünel İle Gelin Evi Zeynep kimdir? Zeynep Kuru kaç yaşında nereli?

Dolar Milyarderi Sezai Bacaksız kaç yaşında? 

Forbes tarafından dünyanın en zenginleri listesinden de kendine yer bulan dolar milyarderi iş insanı Sezai Bacaksız, 1950 yılında dünyaya gelmiş olup 74 yaşındadır. 

Sezai Bacaksız eşi kim?

Sezai Bacaksız'ın evli olduğu kamuoyu kaynaklarında blinirken çiftin Serhan ve Serdar adlarında iki oğlu vardır. 

Serhan Bacaksız
(Serhan BACAKSIZ)

Serdar Bacaksız

(Serdar BACAKSIZ)