Ankara Kulübü Derneği, Ankara kültürüne yaptıkları katkılardan dolayı Mimar Kerem Türker Vakfı tarafından ödül aldı.

Seymenlik Kültürünü Yaşatan Ankara Kulübü Derneği’ne Ödül (4)

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde düzenlenen ödül törenine; Mimar Kerem Türker Vakfı Kurucusu ve başkanı Engin Türker, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Atakan, Mimarlar Odası Ankara Şube 47. Dönem Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Kulübü derneği Genel Başkan Metin Özaslan, jüri üyeleri ve davetliler katıldı.

Seymenlik Kültürünü Yaşatan Ankara Kulübü Derneği’ne Ödül (2)

Çamlıdere Belediye Başkanı Ceylan, çocukların eğlencesine ortak oldu Çamlıdere Belediye Başkanı Ceylan, çocukların eğlencesine ortak oldu

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, ödülü Mimar Kerem Türker Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Engin Türker’in elinden aldı.

Mimar Kerem Türker Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Engin Türker, yaptığı konuşmada, Ankara Kulübü Derneği’nin kuruluşundan itibaren, Seymenlik geleneğini yaşatma ve gelecek kuşaklara taşıma amacıyla yapmış oldukları faaliyetleri takdirle izlediklerini söyledi.

Seymenlik Kültürünü Yaşatan Ankara Kulübü Derneği’ne Ödül (3)

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan ise takdirlerinden ötürü teşekkür ederek, “Ankaralılar için Ankara kulübü için, Seymenler ve Bacıerenler için üç temel değer vardır ve bunlar, Atatürk, Cumhuriyet ve Ankara’dır. Bunlar sarsılmaz değerlerimizdir. Bu üçü birbirinden ayrılmaz bir bütündür” ifadelerini kullandı.

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN