Beşiktaş'ın başkan adayları arasında yer alan Serdal Adalı'nın kim olduğu merak ediliyor. Peki Serdal Adalı kimdir? Serdal Adalı kaç yaşında? Serdal Adalı nereli? Serdal Adalı'nın hayatını sizler için araştırdık...

Serdal Adalı kimdir?

Serdal Adalı, 1964 yılında Adana'da doğdu ve Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinden biridir. 1984 yılında iş hayatına adım atan Adalı, California Üniversitesi'nde başladığı lisans eğitimini babasının rahatsızlığı nedeniyle yarıda bırakmak zorunda kaldı. Ailesinin destekleriyle Adalı Holding'i kurarak inşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında faaliyet gösteren uluslararası bir şirket haline getirdi. Şirketi, 6 binden fazla çalışanıyla önemli bir iş hacmine sahiptir.

'Bayan Kahkaha' İsimli Güzide Kasacı Kimdir? Güzide Kasacı neden öldü? Güzide Kasacı kaç yaşında vefat etti? 'Bayan Kahkaha' İsimli Güzide Kasacı Kimdir? Güzide Kasacı neden öldü? Güzide Kasacı kaç yaşında vefat etti?

Serdal Adalı, Türkiye Jokey Kulübü'nün 25. başkanı olarak da bilinir. 21 Eylül 2012'de Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu'nda gerçekleşen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul sonrasında bu göreve getirildi.

Aynı zamanda Beşiktaş Kulübü'nde de aktif rol aldı. Futbol şube sorumlusu ve asbaşkan olarak görev yaptı. 25 Mayıs 2013 tarihinde Beşiktaş başkanlığına adaylığını açıklasa da, 16 Haziran 2013 tarihindeki seçimde başkanlık için yeterli desteği alamayarak kaybetti. Ekim 2019'da Fikret Orman'ın istifasının ardından tekrar Beşiktaş başkanlık yarışına katıldı, ancak Ahmet Nur Çebi'nin ardından ikinci sırada yer aldı.

Serdal Adalı'nın hayatında önemli bir dönemeç, Şike Davası'nda karşılaştığı hukuki süreçtir. 12 Temmuz 2011'de "Şike yapmak" suçlamasıyla gözaltına alındı, tutuklandı ve yaklaşık 5 ay Metris Cezaevinde tutuklu kaldı. Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası'nda yapılan değişiklikten sonra tahliye edildi. Ancak İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Şike yapmak" suçunu işlediğine hükmedildi ve çeşitli yasaklamalarla cezalandırıldı. Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin 17 Ocak 2014 tarihli kararıyla mahkeme hükümleri bozuldu.

Özel hayatında evli ve iki çocuk babası olan Serdal Adalı, iş dünyasındaki başarıları ve spordaki liderlik rolüyle bilinir.

Serdal Adalı kaç yaşında?

Serdal Adalı 1964 yılında doğmuştur ve 59 yaşındadır.