Yaz transfer döneminden bu yana oldukça sert eleştirilen Ahmet Nur Çebi ve yönetimi, UEFA Konferans Ligi'nde Lugano karşısında alınan 3-2 mağlubiyetin ardından olağanüstü seçimli genel kurul kararı aldı. Başarısız bir yönetim sergileyen Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz günlerde tekrar aday olmayacağını açıklarken, Hasan Arat'ın ardından eski Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı da Beşiktaş başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Açıklamalarda bulunan Serdal Adalı, "Hiç kimse benden enkaz devraldık cümlesi duymayacak" dedi.

İşte Serdal Adalı'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

"KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN"

Büyük Beşiktaş camiasının bana bir borcu olduğu söylenmesinden ar ederim. Geldiğimiz noktada Beşiktaş başkanına kendi stadyumunda parmak sallanır hale gelmiş, saha içinde ve dışında sürekli haksızlığa uğrar hale gelmiştir. Sırf bunlar için bile aday olmak gerekiyor. Beşiktaş başkanlığına adayım. Birinci hedefimiz sürdürülebilir bir başarı. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. En kısa zamanda hak ettiğimiz noktaya ulaşacağız.

Başkent'te oynanan Ankaragücü-Beşiktaş maçında beraberlik Başkent'te oynanan Ankaragücü-Beşiktaş maçında beraberlik

"SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARIYI BİRİNCİ HEDEFİMİZ OLARAK BELİRLEDİK"

Beşiktaş için ne yaptıysam, bundan sonraki süreçte görev verilmesi halinde daha fazlasını yapmaya hazırım. Beşiktaş'a dair çok büyük ümitlerim ve hayallerim var. Bu kulübün sağlam vizyonla, çok kısa bir sürede nerelere gelebileceğini görüyorum, heyecanlanıyorum. Bu inanç, başkan adayı olarak huzurunuzda olmamın sebebidir. Profesyonel kadromuzla ve hiç tükenmeyen inancımızla her kulvarda başarılı olmayı, en önemlisi sürdürülebilir başarıyı birinci hedefimiz olarak belirledik.

"BEŞİKTAŞ EN BÜYÜKTÜR VE ÖYLE KALACAKTIR"

Değerli Beşiktaşlılar, doğrudur rakiplerimizle makas onların lehine açılıyor. Ama kimsenin şüphesi olmasın, Beşiktaş en büyüktür ve öyle kalacaktır. Boşuna uğraşmasınlar, benden enkaz devraldık cümlesini kimse duymayacak. En kısa zamanda doğru adımları bir bir atarak hak ettiğimiz noktaya ulaşacağız. Bir zamanlar tüm rakiplerimizin korkulu rüyası olan bu büyük camiamızın, ezeli rakiplerimizle aramızdaki makasın daha fazla açılmasına müsaade etmeyin.

"TARAFTARI MUTLU EDECEK TRANSFER YAPACAĞIZ"

Bu sene yapılan transferleri eleştirmek istemiyorum çünkü sezon sonuna kadar onlarla devam edeceğiz. Birkaç tane taraftarı mutlu edecek transfer yapacağız. Tabii bu takıma da fayda sağlayacak, sırf taraftarı mutlu etmek için yapılan transfer olmayacak. Kulübün bütçesini zorlamadan, gerekli finansmanı sağlayacak bu transferleri gerçekleştirecek gücümüz ve hazırlığımız var.

"RIZA HOCA BU TAKIMI TOPARLAR"

Beşiktaş'ın Rıza hocası varken yeni bir hoca aramaya gerek yok. Ben çok da eminim, Rıza hoca bu takımı toparlar. Biz de devre arası transferler yapıp takımı toparlamayı düşünüyoruz.Yarın maçtan sonra Rıza Hocam'la buluşacağım. Takımın eksiklerini biraz daha belirlemiş olur. Seçilmiş gibi bir an önce hazırlıklarımızı yapacağız. Devre arası tahmin ediyorum 11 Ocak'ta başlıyor. Geçen süreye kadar, biz bu transferin hangi futbolcular olacağını tespit edip, 3 Aralık'a kadar olan süreyi kullanmak istiyoruz.

"GÜN, GERÇEKÇİ ADIMLAR ATIP KARA KARTAL'I AYAĞA KALDIRMA GÜNÜDÜR"

Beşiktaşlıların tahammül edecek hali de kalmamıştır. Gün, sırtımızı Beşiktaş'ı, Beşiktaş yapan değerlere yaslayıp camiamızı birleştirme günüdür. Gün, gerçekçi adımlar atıp Kara Kartal'ı ayağa kaldırma günüdür. Beşiktaş için en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Camiamıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

"RAHMETLİ SEBA'DAN SONRA BEŞİKTAŞ'A TAPU KAZANDIRMAK İSTİYORUM"

Benim en acil projem, bu futbol takımını ayağa kaldırmak. Hayali projelerle insanları yormanın, yapamayacağımız şeyleri göstermenin anlamı yok. Ben sıkıntıların nereden geldiğini biliyorum. Ben Ümraniye sürecini yakından takip ediyorum. Önümüzdeki süreçte Ümraniye'nin tapusunu alabilirsek, rahmetli Seba'dan sonra Beşiktaş'a tapu kazandırmak istiyorum.

"SPORTİF DİREKTÖR OLARAK MEHMET ÖZDİLEK HOCAMIZLA YOLA DEVAM EDECEĞİZ"

Dün Mehmet Özdilek hocamızla bir görüşme yaptım.Allah seçimi kazanmayı kısmet ederse, sportif direktör olarak Mehmet Özdilek hocamızla yola devam edeceğiz. Yönetim kurulunda da eski futbolcu bir kardeşimiz olacak.

"BEŞİKTAŞ BU DÜNYADA EN SON PARMAK SALLANACAK KULÜPTÜR"

Beşiktaş'a hiç kimse parmak sallayamaz. Hele kendi evinde kimse sallayamaz. Biz Federasyon başkanımızla ve orada çalışan arkadaşlarımızla bu ilişkileri mümkün olduğu kadar iyi götürmeye çalışacağız. Beşiktaş'ı nasıl savunduğumuzu herkes biliyor. Bu noktaya getirmezdim ama durum bu. Beşiktaş bu dünyada en son parmak sallanacak kulüptür. Hiçbir zaman bu hareketi kabul etmez. Gereken müdahaleyi tatlı şekilde de yaparız sert şekilde de yaparız. Beşiktaş'ın maddi manevi zarar görmesine müsaade etmem, ettirmem.

"CAMİANIN BÜYÜKLERİ BİR OLUŞUMDA BULUNMAK İSTERLERSE KONUŞULUR"

Bir teklif olursa, camianın büyükleri ortak bir oluşum için gayret ederse ben uyarım. Yeter ki Beşiktaş'a faydalı bir oluşum olsun. Ben Hasan beyle de görüşüyorum, Hasan beyi 45 senedir tanırım. Emre kardeşimle de görüşüyorum. Öyle veya böyle Beşiktaş'a hizmet etmiştir. Yönetime birilerini alırken zorlanıyoruz çünkü para dışında zaman ve emek de vermek gerekiyor. Sosyal medyada yapılan matruşka benzetmelerini kabul etmiyorum. Benim hakkımda 'şunun adamı, bundan çıktı' laflarını da kabul etmiyorum. Camianın büyükleri bir oluşumda bulunmak isterlerse konuşulur."