Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ve CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Atatürk’ün Samsun’dan Milli Mücadeleyi başlatışının 104. Yıldönümü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Ovacık mesajında, “Atatürk'ün önderliğinde Türk Milleti’nin başlattığı Kurtuluş Savaşı'nın ilk adımı sayılan 19 Mayıs 1919 Milli Mücadele ruhunun dirilişidir. 19 Mayıs; Atatürk ve silah arkadaşlarının, Milli Mücadele kahramanlarının bütün imkânsızlıklara rağmen Türk Milleti'nin çağdaş, bağımsız, hür bir ülkede yaşayabilmesi için emperyalizmin silah, mühimmat ve her türlü üstünlüğüne aldırmadan başlattığı Anadolu ihtilaline giden yolun giriş kapısıdır” ifadelerine yer verdi.

Selami Ovacık: Kurtuluş Savaşı şehitlerimizin şahsında tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Keçiören’de Dünya Süt Günü programı Keçiören’de Dünya Süt Günü programı

Ovacık, “Samsun'dan Anadolu'ya geçerek büyük zaferin tuğlalarını tek tek döşeyen Atatürk ve silah arkadaşları dünyadaki mazlum milletlere örnek olacak bir zafer kazanarak Türk Milleti'nin son vatanı olan Anadolu'yu düşmandan temizlemiştir; Kurtuluş Savaşı'nı zaferle taçlandırarak Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuşlardır. Ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımızın Aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken Kurtuluş Savaşı şehitlerimizin şahsında tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” cümlelerine yer verdi.

Selami Ovacık: Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti koruma ve yaşatma görevini de Türk gençliğine vermiştir.

Ovacık mesajını şöyle noktaladı, “Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda çok önemli bir kilometre taşı olan 19 Mayıs gününü Atatürk, Türk Gençlerine bayram olarak hediye etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti koruma ve yaşatma görevini de Türk gençliğine vermiştir. O görev ve Atatürk’ün de işaret ettiği gibi kendini Cumhuriyet'i korumak ve yaşatmakla görevli sayan Türk gençlerinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve bu bilinçle yaşatacakları 28 Mayıs Demokrasi Bayramı  kutlu olsun."

HABER: KADİR BUĞRA TOPKAYA