ŞEHİTLİK İMAR PLANI REVİZYON KONUSU ARALIK AYINA KALDI

Bu haber 08 Kasım 2021 saat 9:51 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı son toplantısı 5 Kasım Cuma günü Polatlı Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Akkaya Başkanlığında toplandı. 13 Eylül Kültür Merkezinde saat 18.00’da gerçekleştirilen meclis toplantısında 14 gündem maddesi yer aldı. Sonucu merakla beklenen Şehitlik Mahallesi kentsel, sosyal altyapı alanlarını düzenlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli kısmi uygulama imar planı revizyonu konusu Aralık ayı Belediye Meclis toplantısına kaldı.

MECLİSTE 14 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

İmar ve Bayındırılık Komisyonuna havale olunan konulara göre Polatlı bütününde ve Büyükşehir yasası sonrası mahalle statüsüne geçilen alanlarda bir veya iki katlı kot daire talebi bulunmaya inşaatlarda arazinin yol seviyesinin üzerinde olduğu alanlarda su basman seviyelerinde problemlerin yaşanmasının önüne geçilebilmesi amacıyla bu gibi alanlarda kotlandırmanın zeminden yapılmasının uygun olacağına karar verildi. Büyükşehir Belediyeleri, Valilikler, Bakanlıkça izin verilen belediyeler bünyesinde kültür varlıları ile ilgili işlemleri ve uygulamaları yürütmek üzere sanat tarihi, mimarlık, şehir planlama, mühendislik, arkeoloji gibi meslek alanlarından uzmanların görev alacağı koruma uygulama ve denetim büroları kurulur hükmü gereğince Polatlı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB) kurulmasına karar verildi. Zafer Mahallesi 592 Ada 20 Parseldeki Sosyal Tesis Kullanımlı Alana Ait Ada Ayırma Çizgisinin Düzeltilmesine ilişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı yapılmasına karar verildi. Ayrıca Zafer Mahallesinde park alanında talep edilen trafo yeri de Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş’ye tahsis edildi.

ŞUAYİP DENİZ İSMİ PARKA VERİLECEK

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan konulardan Zafer Mahallesi 469 ada 27 parsel konusu ve mülkiyeti Polatlı Belediyesinde geçmiş olmasına rağmen hala tapuya terkin edilmeyen, fiziken var olmayan ancak tapu kütüğünde yaşayan ve belediye tarafından sehven terki yapılmayan Zafer Mahallesi 182 ada 61 parselin tapuya terkinin yapılmasına ilişkin konu Belediye Encümenince değerlendirilmesine karar verildi. Kırsal Mahallelerde 25 adet yükleme rampası yapıldığı, 2 adet tadilat görmüş ve yapımı devam eden 3 adet yükleme rampası mevcut olduğu açıklanarak muhtarların talebi doğrultusunda yükleme rampası yapım işi program dahilinde ilerleyen zamanlarda devam edecek. Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan konuya göre Polatlı Türk Kızılayı Eski Dernek Başkanı merhum Şuayip Deniz’in ismi Mehmet Akif Mahallesi Arif Nihat Asya Caddesi Zabıta Sokak Mevlana Camii yanı güney doğusunda bulunan parka verilecek.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN SORUNLARI VE TALEPLERİ ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK

Polatlı Fen Edebiyat Yerleşkesi, Meslek Yüksek Okulları, Kredi ve Yurtlar Kurumu, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve belediye müdürlükleri ile görüşülerek Polatlı’ya şehir dışından gelen üniversite öğrencilerinin sorunları ve talepleri alınarak ortak çalışmalar ile çözüme kavuşturulmasına karar verildi. Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında gençlere yönelik öfke kontrolü ve şiddetle mücadele eğitiminin Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kadın Dayanışma Merkezi ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi aracılığı ile Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde düzenlenmesine karar verildi.

ŞEHİTLİK İMAR PLAN REVİZYONU ARALIK AYINDA GÖRÜŞÜLECEK

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı gündeminde yer alan Sonucu merakla beklenen Şehitlik Mahallesi kentsel, sosyal altyapı alanlarını düzenlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli kısmi uygulama imar planı revizyonu konusu ile meclise verilmiş önergeler ve damla sulama sistemli ağaçlandırma konuları Aralık ayı Polatlı Belediye Meclisinde görüşülecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.