Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde arama tarama faaliyeti sırasında bölücü terör örgütü mensupları ile sağlanan temasta Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un şehit olduğunu açıkladı. Acı haberin ardından Şehit Mehmet Ali Horoz’un kim olduğu merakediliyor. Peki, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz kimdir kaç yaşında nereli? İşte haberin detayları…

Nagehan Alçı'nın kökeni ve babası nereli? Nagehan Alçı eski eşi kimdir? Nagehan Alçı'nın kökeni ve babası nereli? Nagehan Alçı eski eşi kimdir?

ŞEHİT PİYADE ASTSUBAY ÇAVUŞ MEHMET ALİ HOROZ KİMDİR KAÇ YAŞINDA NERELİ?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde arama tarama faaliyeti sırasında bölücü terör örgütü mensupları ile sağlanan temasta 1 askerin şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 21 Haziran 2024 tarihinde, arama tarama faaliyeti sırasında bölücü terör örgütü mensupları ile sağlanan temasta kahraman silah arkadaşımız P. Asb. Çvş. Mehmet Ali Horoz şehit olmuştur. Temas esnasında 3 terörist etkisiz hale getirilmiş, bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz, Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat İlçesi'ne bağlı Hasancıklı Mahallesi'nde yaşıyordu.

Şehit Mehmet Ali Horoz'un 25 yaşında ve bekar olduğu öğrenildi.

Şehidin cenazesi 22 Haziran Cumartesi günü Hasancıklı Camii’de öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Hasancıklı mezarlığına defnedilecek.

Şehit Mehmet Ali Horoz

Kaynak: HABER MERKEZİ