Sedat Cezayirlioğlu'nun kim olduğu google arama motorlarında araştırlıyor. Sedat Cezayirlioğlu 1967 yılında Erzincan'da doğmuştur. Vatandaşlar Sedat Cezayirlioğlu'nun hayatını merak ediyorlar. Peki, Sedat Cezayirlioğlu kimdir nereli? Sedat Cezayirlioğlu kaç yaşında ne iş yapıyor? İşte soruların cevapları...

Sedat Cezayirlioğlu kimdir

1967 yılında doğan ve Erzincan'ın İliç ilçesinde hayata gözlerini açan, ilkokul ve ortaokul eğitimini yine bu ilçede tamamlayan, ardından lise öğrenimini Erzincan Merkezde tamamlayan biri olarak tanıdığımız kişi, hikayesinde devlet hizmetine başlayarak 30 yıl boyunca kamu hizmeti görevinde bulundu.

Ancak hayatının bir dönüm noktasında, 2016 yılında, İliç ilçesinde faaliyet gösteren dünyanın en büyük 3. altın madenine karşı vatan ve toprak savunması mücadelesi başlattı. Bu mücadelede hukukun ve adaletin sesi olmak için adım attı ve birçok zorluğa göğüs gerdi.

Siyasi iktidarın baskısı ve zorlaması sonucunda TCDD'deki makinistlik görevinden emekliye ayrılmak zorunda kalsa da, vatan ve toprak mücadelesinden vazgeçmedi. Sayısız davalarla karşı karşıya kalsa da, hukukun üstünlüğüne olan inancını hiçbir zaman kaybetmedi.

Mücadelesi boyunca ulusal ve uluslararası alanda birçok kuruluşla iş birliği yaparak, sesini duyurmayı başardı. Bilimsel raporlar, siyasi partilerle görüşmeler, ulusal basında yapılan haberler ve Avrupa'da yer alan medya organları sayesinde mücadelesini geniş kitlelere duyurdu.

Ancak bu zorlu süreçte maddi ve manevi olarak ağır bedeller ödedi. Ölüm tehditleriyle karşı karşıya geldi, canına kast edilmeye çalışıldı. Ancak mücadelesinden vazgeçmedi ve hala Türkiye'deki siyasi hukuk ve bürokrasiyle uğraşmayı sürdürüyor.

Büyük siyanür felaketi sürecinde Zafer Partisi Genel Başkanı Sn. Ümit Özdağ'ın desteğiyle olay Türkiye'nin gündemine oturdu. Bu sürecin ardından İliç ilçesinde Zafer Partisinin ilçe başkanlığını kurarak siyasi hayatına atıldı ve Zafer Partisi'nden milletvekili adayı oldu.

Kupa maçları tek maç mı çift maç mı? Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final tek maç mı? Kupa maçları tek maç mı çift maç mı? Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final tek maç mı?

Seçimlerin ardından Zafer Partisi çevreden sorumlu Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine getirildi ve mücadelesine bu yeni platformda devam ediyor.

Sedat Cezayirlioğlu kaç yaşında?

Sedat Cezayirlioğlu 1967 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 57 yaşındadır.

Sedat Cezayirlioğlu aslen nereli?

Sedat Cezayirlioğlu aslen Erzincanlıdır.