Yüksek Seçim Kurulu cumhurbaşkanlığı seçimleri için tekrar seçmen bilgi kağıdı yeniden dağıtılması kararını aldı. İşte seçmen bilgi kağıdı kendisine ulaşamayanlar, nerede, hangi sandıkta oy kullanacağını öğrenecek, seçmen kağıdı nereden alınır, seçmen bilgisi nereden öğrenilir sorularının cevapları…

SEÇMEN KAĞIDI YENİDEN ALINACAK MI?

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdı yeniden dağıtılacak.

SEÇMEN BİLGİLERİ NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Vatandaşlar, hangi sandıkta oy kullanacaklarını e-devlet üzerinden öğrenebilir.

Seçmen kaydı sorgulama için YSK sitesine T.C. kimlik numarası girildikten sonra açılan sayfada bilgileriniz ve hanenize kayıtlı olanların bilgileri çıkıyor.

Ayça Ayşin Turan kimdir, kaç yaşında, nereli, burcu ne, ne iş yapıyor? Ayça Ayşin Turan kimdir, kaç yaşında, nereli, burcu ne, ne iş yapıyor?

Seçmen kaydı sorgulamak için e-Devlet Kapısı internet sitesine girip “Giriş Yap” bağlantısına tıklayın. Ana sayfada bulunan arama kutucuğuna da Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama yazın.

Kimlik Doğrulama Yöntemine tıklayıp ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sisteme giriş yapın. Sisteme eriştikten sonra açılan ekranda yurt içi seçmen kütüğündeki bilgilerinizi görebilirsiniz.

SEÇMEN KAĞIDI OLMADAN OY KULLANILIR MI?

Oy kullanılmak için seçmen kağıdının getirilmesi zorunlu değildir Seçmen kağıdında seçmenin oy kullanacağı yer ile ilgili bilgiler yer alıyor.