Yeni yerel yönetimlerin belirleneceği 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanma işlemi, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen saate göre 08.00 itibarıyla başladı.

Türkiye genelinde 61 milyon 441 bin vatandaş, kurulan 206 bin 845 sandıkta oyunu kullandı. Seçimlerde oy kullanma işlemleri saat 17.00 itibarıyla sona erdi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi, Türkiye'de demokratik bir sürecin önemli bir parçası olarak kabul edilirken, bu yıl da seçimler şiddet olaylarıyla gölgelendi.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 39 KİŞİ YARALANDI

Seçim atmosferi, demokratik bir hak olan seçme ve seçilme hakkının güvence altına alınması gereken bir ortamda, ne yazık ki şiddetin gölgesinde kaldı.

Başkent’te korkunç kaza! Araç hurdaya döndü, 4 kişi yaralandı Başkent’te korkunç kaza! Araç hurdaya döndü, 4 kişi yaralandı

Ülke genelinde meydana gelen çatışmalar sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti ve 38 kişi yaralandı.

Şanlıurfa kent merkezi ile ilçelerinde 'muhtarlık' seçimleri nedeniyle çıkan kavgalarda 21 kişi, yaralandı.

Diyarbakır'da, kırsal Ağaçlıdere Mahallesi'nde oy verme işlemi sırasında çıkan silahlı, taşlı, sopalı kavgada sandık görevlisi 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 12 kişi yaralandı.

Bayburt'ta muhtarlık seçimi sebebiyle iki grup arasında kavga çıktı. Kavgada 1 kişi yaralandı.

Siirt'te ise muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan silahlı kavgada, 1 kişi öldü, 1’i polis 4 kişi yaralandı.

Tokat'ın Turhal ilçesine bağlı Koruluk köyünde, oy verme işlemi sonrasında meydana gelen bir kavgada 3 kişi yaralandı.

Afyonkarahisar’da iddiaya göre, Akçin Yörükoğlu Atilla Millik Ortaokulu'nda sandık başında görevli Y.B., Akçin Mahalle muhtarı ve adayı Halit K. (69) ile tartışmaya başladı. Okul bahçesinde devam eden kavgada Halit K. bıçakla yaralandı. Okulda görevli polisler, olaya müdahale etti. Ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan muhtar Halit K'nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Şüpheli Y.B. polis ekiplerince gözaltına alındı.