Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için bugün sandık başına gitti.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, 61 milyondan fazla seçmen, yaklaşık 207 bin sandıkta oy kullandı. 81 il, 973 ilçe ve 390 belde belediye başkanı ile 50 bin 336 muhtarın belirleneceği seçimlerde, il genel meclisi üyeliği, belediye meclis üyeliği seçimleri de yapıldı.

Milyonlarca vatandaş bugün belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve muhtarlarını seçmek için sandık başına gitti. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlandı.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarp Önder görevinden istifa etti İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarp Önder görevinden istifa etti

Seçimlere ittifak çatısı altında değil kendi logosuyla giren ve birçok ilde kendi adayını çıkaran İYİ Parti, henüz resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, oy oranı olarak DEM Parti, Yeniden Refah Partisi ve MHP’nin de gerisinde kalarak büyük hezimete uğradı.

SEÇİMİN İLK İSTİFASI GELDİ!

Sandıklar açılmaya devam ederken 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi’nin parti bazında ilk istifası geldi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, partideki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Yılmaz, ayrıca İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de istifaya davet etti.

Bilge Yılmaz’ın sosyal medya hesabından yaptığı istifa paylaşımı şöyle:

“İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i istifaya davet ediyorum.

Önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizin AK Parti iktidarının kötü ve beceriksiz yönetiminden kurtulması için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok.

Bu yönde yapacağım çalışmalara ağırlık verebilmek için İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.”