Yerel seçimler öncesi siyasi parti adaylarının yanı sıra bakanlıklar da çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Çarpıcı karar çıktı: Hakemleri yalan makinesine bağlayacaklar Çarpıcı karar çıktı: Hakemleri yalan makinesine bağlayacaklar

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, yaptığı bir paylaşım ile ülkede kullanılan sosyal medya yetkilileri ile görüşme sağladıklarını belirtti.

Seçim Öncesi Bakanlıktan ‘Sosyal Medya’ Ayarı! (2)

Sayan, sosyal medya yetkililerin seçim mevzuatı ve YSK kararlarına uyumlarının ivedi ve en etkin bir şekilde sağlanabilmesi için 7/24 çalıştıklarını söylediklerini vurguladı.

Seçim Öncesi Bakanlıktan ‘Sosyal Medya’ Ayarı! (1)

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, şu ifadelere yer verdi:

“Yerel seçimlerde son 48 saatlik sürece girdik. Bu süreçte Yüksek Seçim Kurulu kararlarının gereğinin yerine getirilmesi büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumumuz ile koordineli bir şekilde TikTok, YouTube, Meta ve X (Twitter) yetkilileriyle görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bu süreçte sosyal medya şirketleri de seçim mevzuatı ve YSK kararlarına uyumlarının ivedi ve en etkin bir şekilde sağlanabilmesi için 7/24 çalıştıklarını bildirdi. Seçimlerin şeffaf ve manipülasyondan uzak bir ortamda gerçekleşmesi için küresel internet aktörleri başta olmak üzere tüm paydaşlar sorumlu bir şekilde hareket etmeli.”