"Anneler Günü ne zaman", "Anneler günü yarın mı" diye soran birçok kişi, 14 Mayıs (yarın) tarihinde olduğunu öğrenmesiyle, annesine en özel hediyeyi vermek için harekete geçti.

Anneler günü, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü dünya genelinde annelerin sevgisini ve özverisini kutlamak için düzenlenir. Bu özel gün, annelerin ailelerindeki önemli rollerinin takdir edilmesine ve onların yaşamlarımızdaki etkisine vurgu yapar.

ANNELER GÜNÜ TARİHİ NEDİR?

Anneler günü, tarihçesi itibariyle Amerika Birleşik Devletleri'nde başlamıştır. Anna Jarvis adlı bir kadın, annesinin ölümünün ardından onun anısına bir gün düzenlemeye karar verdi ve bu özel günü kutlamak için çeşitli etkinlikler düzenledi. Anna Jarvis, anneler günü fikrini daha da yaygınlaştırmak için ulusal bir kampanya başlattı ve 1914 yılında ABD Başkanı Woodrow Wilson, anneler gününü özel gün ilan etti.

ANNELER GÜNÜ NEDEN KUTLANIR?

Günümüzde, anneler günü tüm dünyada kutlanır ve birçok farklı kültürde benzersiz bir şekilde kutlanır. Anneler günü mesajları, annelerin sevgisine ve saygısına yönelik güzel sözler içeren, özel olarak hazırlanmış mesajlardır. Bu mesajlar, annelerimize olan sevgimizi, takdirimizi ve minnettarlığımızı ifade etmek için kullanılır.

EN GÜZEL ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Anneler günü mesajları, annelerimize gönderilebilecek çeşitli yollarla iletilir. Bu mesajlar, çiçekler, kartlar, hediyeler veya sosyal medya aracılığıyla gönderilebilir. İşte size anneler günü mesajları için bazı örnekler:

·         Sen benim dünyamdaki en önemli kişisin ve sana minnettarım. Anneler günün kutlu olsun!

·         Sevgin ve özverin için teşekkür ederim. Sen benim hayatımdaki en özel kişisin. Anneler günün kutlu olsun!

·         Her zaman yanımda olduğun ve benim için endişelendiğin için teşekkür ederim. Seni seviyorum anneciğim. Anneler günün kutlu olsun!

·         Senin sayende, hayatımın her alanında başarılı oldum. Sen benim en büyük destekçimsin. Anneler günün kutlu olsun!

·         Sen benim en iyi arkadaşımsın ve her zaman benim yanımda olduğun için minnettarım. Anneler günün kutlu olsun!

Erdoğan, Mehmet Barlas için taziye mesajı yayımladı Erdoğan, Mehmet Barlas için taziye mesajı yayımladı