Türkiye sandık başında. 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşların en çok merak ettiği soruların başında gelen Seçim günü berberler, kuaförler açık mı?  sorusu google arama motorlarında araştırılmakta. Vatandaşların merak ettiği soruların cevaplarını haberimizde araştırdık. Peki, Seçim günü berberler, kuaförler açık mı? sorusunun cevabı haberimizde. İşte detaylar.... 

Seçim günü berberler, kuaförler açık mı?

Seçim günü tüm yurt genelinde oy verme işlemi sabah saat 08.00'de başlayacak ve akşam saat 17.00'de sona erecektir. Saat 17.00'den sonra gelen seçmenler ise hiçbir şekilde oy kullanamayacaklardır.  YSK tarafından yayımlanan seçim yasakları arasında berberler ve kuaförlere dair bir uygulama bulunmuyor. Kuaförler olağan çalışma saatleri arasında hizmet vermeye devam edecekler. 31 Mart tarihi Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle kuaförler seçimden bağımsız ve tercihe bağlı şekilde hizmet verebilirler. 

Seçim Günü

Mendebur Lemurun kimdir gerçek adı ne? Hakan Lemur kaç yaşında evli mi eşi kim? Mendebur Lemurun kimdir gerçek adı ne? Hakan Lemur kaç yaşında evli mi eşi kim?

Ayrıca seçim günü saat 06.00'dan gece 24.00'a kadar alkollü içki satışı yasak olacak, bu kuralın dışında kahvehane, kıraathane, internet kafe gibi umumi eğlence yerleri kapalı olacaklar. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda ise yalnızca yemek servisi yapılacaktır. Seçim günü yerleşim yerlerinde, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlar haricinde kimse silah taşıyamayacaktır. Saat 18.00'den sonra düğünler yapılabilir hâle gelecektir.