Türkiye sandık başında. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde vatandaşların en çok merak ettiği soruların başında gelen Seçim günü bakkallar, büfeler kasaplar açık mı? sorusu google arama motorlarında araştırılmakta. Vatandaşların merak ettiği soruların cevaplarını haberimizde araştırdık. Peki, Seçim günü bakkallar, büfeler kasaplar açık mı? sorusunun cevabı haberimizde. İşte detaylar.... 

Seçim günü bakkallar, büfeler kasaplar açık mı?

Seçim günü tüm yurt genelinde oy verme işlemi sabah saat 08.00'de başlayacak ve akşam saat 17.00'de sona erecektir. Ancak saat 17.00'ye gelindiğinde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, sandık kurulu başkanı tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanacaklardır. Saat 17.00'den sonra gelen seçmenler ise hiçbir şekilde oy kullanamayacaklardır.  Seçim günü, vatandaşlar bakkallar, büfeler kasapların açık olup olmayacağını merak ediyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan açıklamaya göre BİM, A101, ŞOK, Migros, CarrefourSA gibi zincir marketler seçim gününde normal çalışma saatlerinde hizmet vermeye devam edecekler. Bu marketlerin seçim günü her zamanki gibi müşterilerine hizmet sunması beklenmektedir. Ayrıca seçim günü bakkallar, büfeler, kasaplar da müşterilerine hizmet sunacaklardır.  YSK tarafından yayımlanan seçim yasakları arasında bakkallar, büfeler, kasaplar dair bir uygulama bulunmuyor. Bakkallar, büfeler, kasaplar olağan çalışma saatleri arasında hizmet vermeye devam edecekler. 31 Mart tarihi Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle bakkallar, büfeler, kasaplar seçimden bağımsız ve tercihe bağlı şekilde hizmet verebilirler. 

Saz eşliğinde uğurlamışlardı: Melih Gökçek’in yorumuna cenaze sahiplerinden tepki! Saz eşliğinde uğurlamışlardı: Melih Gökçek’in yorumuna cenaze sahiplerinden tepki!

Seçim Günü

Ayrıca seçim günü saat 06.00'dan gece 24.00'a kadar alkollü içki satışı yasak olacak, bu kuralın dışında kahvehane, kıraathane, internet kafe gibi umumi eğlence yerleri kapalı olacaklar. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda ise yalnızca yemek servisi yapılacaktır. Seçim günü yerleşim yerlerinde, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlar haricinde kimse silah taşıyamayacaktır. Saat 18.00'den sonra düğünler yapılabilir hale gelecektir.