Gönül Dağı dizisinin sevilen oyuncusu Şebnem Dilligil’in hayatı merak ediliyor. Peki, Şebnem Dilligil kimdir? Şebnem Dilligil'in eşi kim? Sizler için araştırdık. İşte haberin detayları…

Fatih Bucak'ın eski eşi Burcu Çetinkaya kimdir? Kaç yaşında? Fatih Bucak'ın eski eşi Burcu Çetinkaya kimdir? Kaç yaşında?

ŞEBNEM DİLLİGİL KİMDİR?

Trt 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisinde Halime karakterini canlandıran oyuncu Şebnem Dilligil’in kim olduğu ve eşi merak ediliyor. İşte Şebnem Dilligil’in hayatı ile ilgili detaylar…

Şebnem Dilligil, 1 Ocak 1960 yılında Ankara'da doğmuştur. 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümü’nü bitirmiştir.

Mezun olduktan sonra Devlet Tiyatroları’nda çalışmaya başlayan Dilligil, Küçük Prens, Yaban Ördeği, Babayiğit, Bir Yastıkta, Sevgili Doktor, Salıncakta İki Kişi, Fil Adam, İkinci Bölüm, Romanoff'la Juliet gibi oyunlarda başrolde yer almıştır.

Halime

25'ten fazla tiyatro oyununda rol alan başarılı oyuncu, 2004 yılından itibaren ise birçok dizi ve filmde rol aldı.

Oyuncu Dilligil, 1988 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda "Yılın En İyi Kadın Oyuncusu" seçildi.

2014 yılında ise Karadayı dizisindeki rolüyle Altın Kelebek Ödülü'ne layık görüldü.

ŞEBNEM DİLLİGİL'İN EŞİ KİM?

Rahmi Dilligil

Şebnem Dilligil, kendisi gibi oyuncu olan Rahmi Dilligil ile evlidir. Çiftin Uğurtan adında bir oğulları vardır.

Şebnem Dilligil, gazetecilere verdiği bir röportajda eşi Rahmi Dilligil ile ilgili, ''Rahmi'yle birbirimizi mektep yıllarından ismen tanıyorduk. Sonradan tiyatro çalışmalarında yolumuz kesişti. Samimi bir arkadaşlığımız yoktu fakat tanışıyorduk. 30'lu yaşların başında arkadaşlığımız başladı sonradan beraberliğe döndü bu dostluk. Ve ardından izdivaç… Arkadaşlığımız, dostluğumuz evliyken de devam etti. Uzun senelerdir beraberiz ve bu beraberliğin sırrı arkadaşlık diyebilirim. İlişkinin elle tutulabilmesi için önce saygı sonra güven, arkadaşlık ve ardındaki sevgi gerekiyor. Bunlar zincirleme birbirini besliyor.'' ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Büşra Çinkaya