Saruhanlı Kaymakamı Murat Acar'ın kim olduğu google arama motorlarında araştırılıyor. Vatandaşlar Murat Acar'ın hayatını merak ediyor. Peki, Saruhanlı Kaymakamı Murat Acar kimdir? Murat Acar kaç yaşında aslen nereli daha önceki görev yerleri? İşte soruların cevapları...

Murat Acar kimdir?

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde hayata gözlerini açan Kaymakam Murat ACAR, eğitim hayatına memleketinde başlayıp, ilk, orta ve lise öğrenimlerini Erzincan'da tamamladı. Ardından, Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden 2011 yılında başarıyla mezun oldu.

Kaymakam ACAR, İçişleri Bakanlığı'nın düzenlediği Kaymakam Adaylığı Sınavı'nı kazanarak, 2013 yılında Erzincan Valiliği'nde meslek hayatına adım attı. Burada il stajı, Mersin ilinde teftiş stajı, Yozgat-Sorgun ve Erzurum-Pasinler ilçelerinde refiklik stajı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı'nda dil eğitimi stajının ardından, bir yıl süreyle İngiltere'nin Sheffield Üniversitesi'nde yabancı dil ve İngiliz İdari Sistemi üzerine eğitim aldı.

Seda Sayan kaç çocuğu var kimden? Seda Sayan kim ve nereli? Seda Sayan kaç çocuğu var kimden? Seda Sayan kim ve nereli?

Kaymakam vekilliği stajını başarıyla tamamlayan Murat ACAR, 1 Haziran 2017 tarihli kararnameyle Kastamonu ili Bozkurt ilçesine asaleten atandı. Daha sonra, 31 Ağustos 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çorum Ortaköy Kaymakamlığı görevine getirilen Acar, 13.07.2020 tarihinde İspir Kaymakamlığı'na atanmıştır. İçişleri Bakanlığının 25/01/2023 tarihli görevlendirme emriyle ilçemize atanarak görevine başlayan Kaymakam ACAR, 06.02.2023 tarihinde resmi olarak göreve başlamıştır. Son olarak, 24.08.2023 tarih ve 32298 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesiyle ilçemiz Kaymakamlığına asaleten atanmıştır.

Kaymakam ACAR, evli ve bir çocuk babasıdır

Murat Acar aslen nereli?

Murat Acar aslen Erzincanlıdır.