Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi final etabının üçüncü maçında Fenerbahçe, Beşiktaş'ı 82-71 yenerek şampiyonluk ipini göğüsledi. Bu galibiyetle seride 2-1 öne geçen sarı-lacivertliler, 2023-24 sezonunu şampiyonlukla tamamladı.

Geçtiğimiz ay EuroCup 1'i kazanarak Avrupa şampiyonu olan Fenerbahçe, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde de üst üste üçüncü kez şampiyon olmayı başardı.

ÜST ÜSTE ÜÇÜNCÜ KEZ ŞAMPİYONLUK 

1907 Fenerbahçe Derneği tarafından mali ve idari yönetimi gerçekleştirilen Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Metro Enerji Salonu'nda oynanan final serisi üçüncü maçında Beşiktaş ile karşı karşıya geldi. Büyük çekişmeye sahne olan mücadelede Fenerbahçe, parkeden 82-71 galip ayrılarak şampiyonluğunu ilan etti.

2021 Genel Kurulu kararıyla Fenerbahçe Spor Kulübü'ne devredilen, ancak mali ve idari yönetimi 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından sürdürülen Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, bu zaferle birlikte üst üste üçüncü kez Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde şampiyon oldu.

Amedspor’da Ersun Yanal dönemi resmen başladı! İmzalar atıldı Amedspor’da Ersun Yanal dönemi resmen başladı! İmzalar atıldı

Editör: Tuğba Akkesen