Yurdun dört bir yanında çete ve örgütlere yönelik operasyonlar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda öne çıkan Sarallar Çetesi'de gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medyada ve arama motorlarında ilk sırada yer alan Sarallar Çetesi Lideri Kim? Sarallar Çetesi Çökertildi Mi? sorularının yanıtlarını sizler için araştırdık. İşte Sarallar Çetesine dair merak ettiğiniz soruların tüm cevapları burada.

Sarallar Çetesi Lideri Kim?

2021 polis verilerine göre, 347 silahlı üyesi bulunan örgütün lideri iki isimdir; Burhanettin Saral ve Ümit Saral. Alaettin Çakıcı'dan sonra Türkiye'nin en büyük ikinci organize suç örgütüdür. Grubun liderliğini 1990'lı yıllardan 2005 yılına kadar Hüseyin Saral üstlendi. 2005 yılında Hüseyin Saral'a düzenlenen suikastın ardından grubun bugünkü lideri Burhanettin Saral; Yönetim kadrosunda Ümit Saral, İlyas Saral, Yakup Kerem Saral, Alaattin Saral, Barış Saral ve Zafer Saral bulunuyor.

Sarallar Çetesi Çökertildi Mi?

İstanbul düzenlenen "Kafes" operasyonları kapsamında “Sarallar Grubu" olarak bilinen çete- organize suç örgütü çökertildi. Gerçekleştirilen operasyonda aralarında örgüt liderleri Özgür Saral'ında yer aldığı şüpheli 24 kişi de yakalandı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Yerlikaya şu ifadelere yer verdi: 

"İstanbul Düzenlenen "KAFES" OPERASYONLARI Kapsamında, Liderliğini Özgür Saral İsimli Şahsın Yaptığı ve “Sarallar” Grubu Olarak Bilinen Organize Suç Örgütü Çökertildi!

Operasyonlarda aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 24 şüpheli şahıs Yakalandı."