Fatih Turan Kimdir? Nerelidir? Yeni Çevre Yönetimi Genel Müdürü Hangi Görevlerde Bulundu? Fatih Turan Kimdir? Nerelidir? Yeni Çevre Yönetimi Genel Müdürü Hangi Görevlerde Bulundu?

Son zamanlarda, ormanlık alanlarda ve arazi alanlarında çıkan yangın sebebiyle il valilikleri yangınların çıkmasını önlemek adına, ormanlık alanlara girişleri yasaklıyor. 

Şanlıurfa'da, Ikinci Bir Emre Kadar Oralara Giriş Yasaklandı
Şanlıurfa Valiliği, hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesi ve son günlerde meydana gelen arazi yangınları nedeniyle il sınırları içindeki bütün ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, 24 Haziran 2024 tarihinden itibaren ikinci bir duyuruya kadar sürecek yasak kapsamında, ormanlık alanlarda mangal, semaver gibi yangın çıkarma riski taşıyan malzemelerin kullanılması, her türlü ateş yakılması, orman kenarlarında mola vermek ve piknik yapmak yasaklandı.

BELİRLİ YERLERDE ATEŞSİZ PİKNİK YAPILABİLECEK

Valilik tarafından yapılan duyuruda, Şanlıurfa ili sınırları içinde yer alan Gölpınar Tabiat Parkı, Şanlıurfa Millet Ormanı, Akabe Orman Parkı ve Karacurun Orman Parkı'nda sadece ateşsiz olarak piknik yapılmasına izin verildiği belirtildi.

DENETİMLER SIKLAŞTIRILACAK

Alınan yasaklama kararlarına uyulması konusunda jandarma, emniyet ve orman muhafaza birimlerinin kesintisiz olarak denetim yapacağı bildirildi. Yasaklara uymayanlar hakkında Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu hükümlerine göre adli ve idari işlem gerçekleştirileceği uyarısı yapıldı.

Kaynak: İHA