Türkiye bir seçimi daha geride bıraktı...

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçim sonuçları henüz resmiyet kazanmadı ama hem Yüksek Seçim Kurulu'nun açıklaması hem de seçim sonuçları ilgiyle takip ediliyor.

Peki Saniye Caran kimdir? Antalya Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran kaç yaşında, nereli ve ne kadar oy aldı?

SANİYE CARAN KİMDİR?

Antalya'nın Korkuteli ilçesinin yetiştirdiği genç ve başarılı isimlerden biri olan Saniye Caran, 1995 yılında doğdu. Eğitim hayatına büyük bir azimle adım atan Caran, Pamukkale Üniversitesi'nden Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden başarıyla mezun oldu.

Meslek hayatına adım atan Caran, Hürriyet Gazetesi'nde çalışarak deneyim kazandı. Ancak öğrenim hayatına devam etme isteğiyle Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitimini sürdürmekte.

Siyasi arenada da aktif rol alan Caran, CHP'nin Korkuteli Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. Evli ve 2 çocuk annesi olan Caran, aynı zamanda aile yaşamında da başarılı bir şekilde rol alıyor.

ANTALYA KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANI SANİYE CARAN KAÇ YAŞINDA NERELİ?

1996 yılında doğan Saniye Caran 2024 yılı itibarıyla 28 yaşındadır. 

Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran Antalya'nın Korkuteli ilçesinde dünyaya gelmiştir ve burada büyümüştür. 

SANİYE CARAN NE KADAR OY ALDI?

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde oy sayımı tamamlandı ve sandıkların yüzde 100'ü açıldı.

Henüz resmi olmayan sonuçlara göre Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Saniye Caran yüzde 47.14 oy oranına ulaştı ve Alanya'da 18 bin 261 kişinin oyunu alarak belediye başkanı seçildi.

Korhan Berzeg öldü mü, bulundu mu? Korhan Berzeg'de son durum ne? Korhan Berzeg öldü mü, bulundu mu? Korhan Berzeg'de son durum ne?

Saniye Caran'ın başkanlığının kesinleşmesi için Yüksek Seçim Kurulu'nun kesin sonuçları ilan etmesi bekleniyor.