SANAYİYE 30 DEKARLIK DEPOLAMA ALANI YAPILDI

Bu haber 07 Ağustos 2020 saat 10:12 'de eklendi.

Polatlı Ziraat Aletleri Odası ve Polatlı Belediyesi’nin işbirliğiyle yeni sanayide imalatçılık yapan esnafların, gerek ürünlerini sergilemesi gerekse sanayi içindeki depolama işgalinin önüne geçmek için başlatılan çalışma, 30 dekarlık bir arazi üzerinde kurulan sergi bölgesiyle tamamlanmış oldu. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret ederek, yeni sanayi sitesinde büyük sorunlara sebep olan imalatçı esnafın ürünlerinin sitenin her yanını kaplaması ve yol işgalini önlemek amacıyla bir çalışma yapılmasını isteyen Polatlı Ziraat Aletleri odası başkanı Osman Aydoğan ve yönetiminin bu talebi uygun görüldü ve çalışmalar başladı.

SANAYİYE 30 DEKARLIK DEPOLAMA ALANI

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yılkdızkaya’nın talimatıyla Belediye ekipleri, sanayi sitesinde bulunan 30 dekarlık bir arazide dolgu çalışması, bordur taşı ve beton atılarak etrafının tel örgüyle çevrildiği aydınlatma sistemi ile gece nöbeti tutan bekçinin tahsis edildiği daha nezih bir depolama alanını hayata geçirdi.

AYDOĞAN VE YÖNETİMİNDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Polatlı Ziraat Aletleri odası başkanı Osman Aydoğan ve yönetimini, yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret ederek teşekkür etti. Aydoğan ziyaretinin ardından gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Polatlı belediye başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’yı makamında ziyaret ederek geçmiş kurban Bayramını kutladık. Polatlı belediyemiz, sanayimizde daha önceden İmalatçı esnaflarımıza teşhir alanı ve sanayimiz içerisindeki yol üzerinde sanayi çevresinde atıl olan hurda malzemeler için yer çalışması başlamıştı. Bu çalışmalar hakkında Sayın belediye başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya bilgiler verdik. Bu vesileyle Polatlı’mızdaki yerel basın mensupları aracılığıyla hem Polatlı kamuoyunu hem de Sanayimizdeki esnaflarımızı bilgilendirmiş olduk” dedi.

TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Aydoğan “Yine de kısaca özetlemiş olursak sanayi esnaflarımızın mağdur olmaması için Polatlı belediyemiz esnaflara hurda bekleme alanı belirleyerek, malzemelerini koyabilecekleri yer tahsisi yapmıştır. Esnaflarımızdan hiçbir şekilde ücret talep etmeden bu malzemeleri burada toplayarak sanayimizi daha düzenli tertipli ve yaşanır bir hale getirme çabası içerisindedir. Bu çalışmayla birlikte daha önceden de bahsettiğimiz gibi Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz” dedi.

24 SAAT BEKÇİSİ OLAN BİR ALAN YAPMIŞTIR

Aydoğan “Belediyemiz, Polatlı Sanayisinde, tarım makine İmalatı yapan arkadaşlarımıza ve yer işgal eden, yaptığı ürünleri koyacak yer bulamayan diğer imalatçı esnaf arkadaşlarımıza sanayimizin batı kısmında Galericiler sitesinin altında yaklaşık 30 dönüme yakın arazi üzerinde, dolgu çalışması yaparak, içerisine bordür taşı döşeyip, kenarlarına beton atıp, üzerine çit telleri çekerek ve kenarlarına aydınlatma direkleri koyarak esnaflarımızın ürettikleri malzemeleri daha düzgün ve daha güvenilir, başında 24 saat bekçisi olan bir alan yapmıştır.

EKONOMİK OLARAK KATKI OLACAĞINA İNANIYORUZ

Aydoğan “Sanayimizin en ücra köşelerinde çalışan imalatçı kardeşlerimiz de yaptığı ürünleri ilk adımda sergilemiş olacaklar. Biz ziraat aletleri tamirciler ve demir işleri esnaf odası olarak her zaman bu işin arkasında durduk, bundan sonra da inşallah durmaya devam edeceğiz. Bu iş bittikten sonra, burada 12 ay boyunca fuar alanı gibi hareketliliğin sağlanacağını bu sayede hem Polatlı’mıza hem de Sanayimizde imalat yapan esnaflarımıza ekonomik olarak daha çok katkısı olacağına inanıyoruz” dedi. Aydoğan “Yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte 2005 yılından bu yana sanayimize elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizler esnafız sanatkarız. Polatlı sanayisi olarak İnşallah bu çalışmalar tamamlandıktan sonra başta Polatlı belediyemizin desteği ve Sanayi esnaflarımızla beraber sanayimizi parmakla gösterilir hale getireceğiz. Yaptığımız bu çalışmalarda maddi ve manevi olarak bizi yalnız bırakmayan bize her zaman destek veren Polatlı belediye başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya ve belediye çalışanlarımıza sanayi esnaflarımız adına teşekkür ederiz” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.